Кардинал Паролін: мир – це плід справедливості та любові

Кардинал Паролін: мир – це плід справедливості та любові

Державний Секретар Святого Престолу відслужив Святу Месу з нагоди 30-річчя створення незалежних Словаччини та Чеської Республіки.

Про це пише Vatican News.

«Відзначення цих важливих подій нагадує нам про важливість солідарності та взаємної пошани в будуванні кращого світу, в якому переважатиме тривкий мир між людьми і між країнами, мир, що є плодом справедливості та наслідком любові», – сказав кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, проповідуючи під час Святої Меси в папській базиліці Пресвятої Марії, яку він очолив там 17 квітня 2023 року з нагоди 30-річчя створення суверенних Словаччини та Чеської Республіки внаслідок розпаду тодішньої Чехословаччини, який офіційно завершився 1 січня 1993 року.

Перетворювальна сила віри

Коментуючи євангельський уривок, що розповідає про спілкування фарисея Никодима з Ісусом, кардинал Паролін звернув увагу на те, що Христос пояснював йому, що для того, щоби побачити Боже царство, потрібно наново народитися. І в той час, як співрозмовник розумів ці слова буквально, Ісус говорив про народження «з води і Святого Духа», спонукаючи його «подивитися на світ в іншій перспективі та прийняти перетворювальну силу віри». У цьому світлі проповідник згадав про історію євангелізації Великої Моравії у IX столітті, коли місцевий люд отримав запрошення прийняти нове бачення життя та світу, що ґрунтується на Євангелію, заклавши «підвалини культурної та духовної спадщини, що поєднує чеський і словацький народи». В цій справі відзначилися Апостоли слов’ян Кирило і Методій, яких Йоан Павло ІІ проголосив святими покровителями Європи. Тогочасні папські були про затвердження використання слов’янської мови в літургії та про створення єпископського осідку в Нітрі сьогодні вважаються найдавнішими документами, що визнають суверенітет правителів цього регіону.

Приклад для світу

«Протягом століть слов’янські народи цього регіону долали різні виклики, між якими – іноземне панування та утиски. Однак дух незалежності та самовизначення ніколи не слабшав, і завдяки цій нев’янучій спадщині євангелізації та культурної ідентичності, після падіння комуністичного режиму привів до мирного відокремлення Чеської Республіки та Словаччини в 1993 році», – зазначив Державний Секретар Святого Престолу, наводячи слова святого Йоана Павла ІІ, сказані під час візиту до Чеської Республіки в травні 1995 року: «Ці країни, мирно відокремившись, дали перед світом промовистий урок того, як фундаментальні вимоги самовизначення та незалежності можуть розв’язуватися у взаємній пошані, мирі та справжньому братерстві». Схожі слова святий папа сказав, відвідуючи у червні того ж року Словаччину.

У світлі конфліктів, які тривають у світі, особливо війни в Україні, розв’язаної Росією, досвід чеського і словацького народів тридцятирічної давності залишається джерелом натхнення», – сказав кардинал Паролін, додаючи, що в цей великодній період ми покликані «пригадувати послання миру, яке Христос, Князь миру, нам дарував». «Христовий мир, – зазначив він, – не полягає у відсутності конфліктів, а в присутності справедливості та злагоди».

Схожі новини:

Поширити новину: