Львів: презентація книги про життя та служіння святого Йосифа Більчевського

Львів: презентація книги про життя та служіння святого Йосифа Більчевського

У 100-річчя народження для Неба святого архієпископа Йосифа Більчевського у Львівській катедрі відбулася презентація книги, присвяченої цій видатній постаті нашої Церкви. Презентацію провів автор книги о. проф. др хаб. Юзеф Волчанські.

Про це пише Львівська архідієцезія.

Презентацію та авторську зустріч вшанували своєю присутністю духовенство Львівської катедри на чолі з отцем прелатом Яном Нікелем, представники культури та науку міста Львова, були присутні представники польських організацій в Україні, а також вірні та містяни.

Напередодні 100-річчя смерті Львівського митрополита латинського обряду Йосифа Більчевського 20 березня вийшло друге, розширене видання спогадів про святого Вселенської Церкви, – розповів автор книги о. проф. Доктор хаб. Юзеф Волчанські. Представлене видання містить кілька десятків розповідей наочних свідків його життя. З них постає образ людини багатої та зрілої особистості, чутливої до долі найнижчих суспільних верств, священнослужитель, який дбає про належні стосунки з церквами інших католицьких обрядів на південно-східному пограниччі Польщі, державний діяч, який плекає та реалізує мрії про Незалежну Батьківщину після періоду поділів, реалізатор ідеї правильно читати знаки часу.

Народився у Віламовицях (нині Більсько-Живецька дієцезія), інкардинований на підставі священничих свячень у тодішній Краківській дієцезії, завершив ґрунтовні філософсько-теологічне навчання в Кракові, Відні, Римі та Парижі. Після докторського ступеня він здобув габілітацію в Ягеллонському університеті та професорську посаду у Львівському університеті, де дев’ять років викладав догматичне богослов’я, досягнувши посади ректора університету. У 1900-1923 роках був Львівським митрополитом; під його правлінням місцева Церква пережила глибоку релігійну та соціальну метаморфозу. Він ініціював широку акцію з будівництва храмів (328 церков і каплиць), заснував 21 парафію і 96 парафіяльних філій, був аніматором культу Євхаристії, Пресвятих Дарів, Марії та святих, дбав про розвиток суспільно-релігійних інституцій, мав глибокий патріотизм, працьовитість і толерантність. Помер 20 березня 1923 року у Львові, у 2001 році був беатифікований, а через чотири роки – канонізований.

Схожі новини:

Поширити новину: