У Ватикані освячено черговий дзвін «Голос ненароджених» з Польщі

У Ватикані освячено черговий дзвін «Голос ненароджених» з Польщі

«Фонд ŻYCIU TAK (Життю – так) відправляє до Замбії освячений мною дзвін «Голос ненароджених». Нехай його звук несе послання, що кожне життя є священним і недоторканним», – сказав Папа Франциск під час загальної аудієнції 22 березня. Перед її початком він освятив дзвін «Голос Ненароджених». Подібні дзвони вже є в Польщі, Україні та Еквадорі.

«Щороку близько 50 мільйонів дітей по всьому світу гинуть внаслідок абортів. Цей дзвін закликає до роздумів і щоб абортів з кожним роком ставало все менше», – розповів Богдан Романюк, віце-президент Фонду ŻYCIU TAK. Говорячи про війну в Україні та інші збройні конфлікти у світі, Романюк пояснив, що аборт має ознаки злочину, аналогічного воєнним злочинам проти людства.

Це вже четвертий дзвін, який є ініціативою Фонду ŻYCIU TAK ім. Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Кожен такий дзвін важить тонну і потрапляє у невипадкові місця по всьому світу. Їхній звук кожного разу вперше лунає на Площі Святого Петра у Ватикані після символічного удару Папи Франциска. Наразі виготовлено дзвони для Польщі, України, Еквадору та Замбії. Такі країни, як Франція, Мексика та Нікарагуа, також виявили інтерес до дзвонів. «Я вважаю, що цей дзвін – це іскра, яка ллється з Польщі і розноситься світом», – сказав Богдан Романюк.

Богдан Романюк зазначив, що освячення дзвону відбулося майже напередодні Дня святості життя. Він також підкреслив, що турбота про життя була близькою серцю св. Йоана Павла ІІ, ініціатора Дня святості життя, який відзначає Церква в Польщі ( а також в Україні та деяких інших країнах) в урочистість Благовіщення 25 березня. Це виразилося, зокрема, в енцикліці «Evangelium vitae». «Ми, які виросли в добу понтифікату Йоана Павла ІІ, досліджуючи його послання, можемо впевнено сказати, що цей дзвін, ця іскра, яка нагадує про зачате життя, випливає також із науки св. Йоана Павла ІІ», – наголосив віце-президент Фонду ŻYCIU TAK.

На церемонії освячення дзвона 22 березня в Залі Павла VI, окрім делегації Фонду ŻYCIU TAK, були присутні архієпископ Лусаки Алік Банда та польський священник, який понад 30 років працює в Замбії, о. Войцех Лапчинський. Далі дзвін відправиться до собору Немовляти Ісуса в Лусаці та відвідає багато місць Замбії. «Ми віримо, що цей символ нестиме послання про те, що кожне життя є священним і недоторканним», – наголосив Богдан Романюк.

Кожен новий дзвін «Голос ненароджених» незмінно створювався в ливарній майстерні Яна Фельчинського в Перемишлі. Відливка для Африки має унікальний символ єпископських перснів Замбії та Польщі, об’єднаних перснем, на згадку про зустріч духовенства, та напис «Знак духовного зв’язку між Римсько-Католицькою Церквою в Замбії та Польщі. Варшава, 17 травня 1970 року».

У Ватикані освячено черговий дзвін «Голос ненароджених» з Польщі

Фонд ŻYCIU TAK базується в Жешові на південному сході Польщі. Через різноманітні ініціативи та проєкти активно нагадує про необхідність захисту людського життя від зачаття до природної смерті. Однією з найважливіших ініціатив є дзвони «Голос ненароджених».

Нагадуємо, 25 березня 2022 року такий дзвін пролунав вперше у парафії св. Йоана Павла ІІ, що у Львові.

Фото: Justyna Grzyb

Схожі новини:

Поширити новину: