Бердичів: паломництво чоловіків на честь святого Йосифа

Бердичів: паломництво чоловіків на честь святого Йосифа

18 березня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, у Бердичеві відбулося паломництво чоловіків. Кожного року чоловіки прибувають до санктуарію з нагоди урочистості святого Йосифа – обручника Пресвятої Діви Марії.

У рамках підготовки до урочистості святого Йосифа вже третій рік поспіль у санктуарії відбулася велика новенна до захисника Святого Сімейства. Впродовж дев’яти тижнів, у кожну середу о 06:45 ранку місцеві чоловіки збиралися на Святій Месі та молитві до святого Йосифа саме у чоловічій спільноті. 

Паломництво розпочалося з реєстрації. Зі вступним словом до чоловіків звернувся отець Віталій Козак OCD, який цього року був головним організатором зустрічі. Саме він виголосив для учасників паломництва конференцію на тему креативності чоловіка.

Бердичів: паломництво чоловіків на честь святого Йосифа

«Господь дав чоловіку одну дуже важливу місію, ще перед тим, як сказав бути плідними і розмножуватись. Називати речі, які Він створив. Тобто, Господь сказав, що місія чоловіка є спів творити з Богом. Господь створив чоловіка, щоб чоловік був креативний. Креативна натура. Тобто, чоловік, що постійно хоче щось робити, створювати, робити щось нове… Коли чоловік творить, він є щасливим», – наголосив отець Віталій.

Центральною частиною зустрічі чоловіків стала Свята Меса, яку очолив отець Козак, а проповідь виголосив отець Михайло Романів ОР, настоятель парафії Воздвиження Святого Хреста з Фастова.

Бердичів: паломництво чоловіків на честь святого Йосифа

У проповіді отець Михайло Романів розповів про завдання, які Господь дав для святого Йосифа.

«Важливим є те, щоб ми також могли прийняти все те, що Господь кладе на наші плечі. І не тільки прийняти, але і творчо це розвивати. Мене в особі святого Йосифа захоплює правда про те, що Бог обрав собі такого чоловіка, якому довірив власного Сина. Це неймовірно. Бог, який є серцевідець, який знає найкраще, віддав предвічного Сина в руки смертного чоловіка. Віддав для чого? Для того, щоб цей чоловік був його захисником і оборонцем. Віддав для того, щоб саме цей чоловік навчив його перших слів молитви й вів його до Єрусалиму, показував святі місця, відкривав його ж власну історію, святкуючи з ним свята, ставлячи кожної суботи на стіл дві свічки, які також мають імена – пам’ятай і бережи. І про це вас просить Господь: пам’ятай і бережи. Це було завдання святого Йосифа», – розповів проповідник.

Бердичів: паломництво чоловіків на честь святого Йосифа

По завершенню Святої Меси відбувся спільний почастунок, далі – ділення в групах, а на завершення – спільна Коронка до Божого Милосердя.

Максим Железницький

Схожі новини:

Поширити новину: