Рівне: початкова школа буде при католицькій парафії

Рівне: початкова школа буде при католицькій парафії

Ідея про заснування католицької початкової школи вже давно назрівала у батьківському середовищі вихованців Європейського сімейного центру «Традиція».

Про це пише CREDO.

При ньому вже понад 10 років відбуваються заняття для дошкільнят, є підготовка до школи, проводяться різноманітні майстер-класи та дитячі заходи. Зараз у Центрі навчаються 20 дітей, які після літніх канікул уперше сядуть за шкільні парти. І, попри війну, цього року вдалося реалізувати довгоочікувану мрію – відкрити початкову школу на території римсько-католицької парафії свв. Апостолів Петра і Павла.    

Школа присвячена св. Йосифу. Цього покровителя обрали не випадково, адже вона розташовуватиметься  у парафіяльному домі, що має ім’я земного опікуна Ісуса та голови Святого Сімейства з Назарета. Тому напередодні його урочистості (яка цього року перенесена на 18 березня рішенням Конференції єпископів) до Рівного 15 березня завітав єпископ-ординарій Луцької дієцезії Віталій Скомаровський. Він благословив батьків та колектив Центру «Традиція» на здійснення цього освітнього проєкту. Звертаючись до присутніх, владика сказав: «Школа – це дуже важлива справа; це прекрасна ідея. Підтримую вашу ініціативу. Робіть, я вас благословляю. Чекаю запрошення на перший дзвоник».    

Можна сказати, що Бог уже все передбачив для цього, адже деякі вчителі мають понад 10 років досвіду роботи з дітьми у Сімейному центрі «Традиція»; інші були працевлаштовані з числа вимушених переселенців, із відповідною професійною кваліфікацією праці у навчальних закладах. Для підвищення рівня освіти перейняли кращі досягнення шкільних програм із Польщі та Іспанії. Навчання у школі матиме практичне спрямування. Одним з напрямків діяльності визначено акцент на трудовому навчанні – щоб розвивати у дітей навички дрібної моторики, уяву через творчість і фантазію. Для цього їм проводитимуть заняття з образотворчого мистецтва, в’язання, вишивання, ліплення, праці з деревом, глиною, екологічними матеріалами. Так учителі та вихованці школи хочуть наслідувати св. Йосифа, який навчав Ісуса ручної праці, ремесел і був прикладом працьовитості й турботи про сім’ю.    

Крім основних предметів, передбачених навчальною програмою початкової школи, буде ще релігієзнавство та екологія. Основною іноземною мовою буде англійська, але факультативно ще можна буде вивчати іспанську й польську мови. Окрім того, буде приділено увагу фізичному вихованню, іграм, спорту, музиці й хореографії, яку вестиме спеціальний викладач. У розпорядку дня передбачено обов’язковий перекус і прогулянку. Тим більше що парафіяльна територія обгороджена та сприяє відпочинку на свіжому повітрі.  

Також на час навчання діти обходитимуться без мобільних телефонів – щоб дати їм можливість радіти реальним життям та уберегти їх від різноманітних загроз інформаційного світу. Безпека учнів є пріоритетом для викладацького колективу, тому вже зараз у Домі св. Йосифа обладнано укриття зі спортивним інвентарем, партами та комп’ютером. Тож навіть під час повітряних тривог навчальний процес не зупиняється. Однією з переваг навчального закладу є маленькі класи – до 12 учнів, – що дозволяє індивідуальний підхід та кращу турботу про потреби кожного учня. Після уроків можна за бажанням залишитися в гуртках «Традиції» або у групах подовженого дня.    

Основна мета школи св. Йосифа – сформувати всебічно розвинену особистість. Для цього, поряд із навчанням, варто передавати моральні цінності, виховувати  дітей на підставі християнських і загальнолюдських принципів доброти, любові та поваги до інших. Дорослі знають про рівень насильства в суспільстві, тому особлива увага буде приділена протидії булінгу (цькування) та розвитку вміння мирним способом розв’язувати конфлікті ситуації. Тому з дітьми працюватимуть логопед і психолог. Навчальний заклад розпочне діяльність вже з вересня цього року. До того часу триває набір до першого класу. Діти отримають офіційні документи про освіту єдиного державного зразка України. Більше інформації можна дізнатися при зустрічі, відвідавши Центр «Традиція» (Рівне, Соборна, 213) або за телефоном +380 (67) 188 59 90 (Наталя Кулінець).

Схожі новини:

Поширити новину: