Львів: молитва за заступництвом святого Йосифа Більчевського

Львів: молитва за заступництвом святого Йосифа Більчевського

У суботу, 18 березня, за участю Конференції єпископів України, що має вже нового очільника – єпископа Віталія Скомаровського, відбулася Свята Меса у Львівській митрополичій базиліці з нагоди сотої річниці смерті св. Йосифа Більчевського, пастиря цих теренів.

На початку Євхаристії архієпископ Мечислав Мокшицький привітав єпископа Бєльсько-Живєцької дієцезії Романа Пінделя, який очолив урочистості на честь Львівського архієпископа Більчевського. Єпископ Піндель прибув з дієцезії, на терені якої знаходиться місцевість Віламовіце, де народився святий львівський пастир. «За заступництвом Йосифа Більчевського, який прибув від нас до вас заносимо сьогодні молитву особливим чином за мир в Україні», – підкреслив архієпископ Мокшицький.

У проповіді єпископ представив контекст першого читання з книги пророка Осії. «Слово Боже дає нам світло на наше життя та воно є актуальне завжди в різних епохах, – сказав проповідник. – Слова книги пророка Осії, дають нам гарантії, що Бог є з нами і дає нам спасіння. Осія мовить: ходімо повернімося до Господа, а не надіймося на політичні союзи. Якщо Бог поранив, то Він знає як ефективно зцілити». Важливі наступні слова – це Господь через два дні поверне нам життя. Ці слова багато разів давали надію та здійснювались в різний спосіб, часом через 50, 100, 1000 років. Дві тисячі років тому ці слова здійснилися найсильніше – Ісус був розіп’ятий, покладений до гробу і воскрес. Святе Письмо в багатьох місцях заповідало воскресіння третього дня.

«Прийміть, мої дорогі, слова запевнення від Бога, який прагне спасіння кожного. Якщо допускає страждання, то й зцілить, спасе. Осія дає надію для всіх та в кожен час, і для нас в цій катедрі, – наголосив єпископ Піндель. – Згадуючи річницю смерті пастиря, архієпископа Йосифа Більчевського, закликаємо заступництва Богородиці, якої культ розвивав, будучи пастирем. Повернення до Господа – це пізнання Його самого, наближення до Нього, вразливість на Його голос».

Пророк каже, що Бог прагне любові, а не жертви. Жертви в часи Осії мали значення магічне. В наш час людина, яка прагне пробачення гріхів має зробити все можливе, щоби розірвати з гріхом та жити в близькості з Богом і пізнавати Його наміри.

Люди часів Осії питали Бога, чому Він допускає ці випробування на люд. Пророк показує, як Бог страждає, коли ми страждаємо. Бог прагне зміни нашого життя. А до тих, хто глухий на голос Бога, пророк каже, що ця людська любов до Бога – мінлива та слабка. До них пророк говорить, щоб повернулися до Господа.

Проповідник запевнив у підтримці та молитві для нашого народу.

На завершення Меси Львівський митрополит висловив вдячність Божому провидінню, що можемо дякувати за такий прекрасний приклад віри та служіння Церкві архієпископа Більчевського. Ще більша радість з того, що єпископ Роман Піндель – земляк св. Йоана Павла ІІ з Вадовіц. Також архієпископ Мокшицький подякував за постійну допомогу для Львівської архідієцезії, оскільки багато священників з Бєльсько-Живєцької дієцезії служать в Україні та за солідарність останнього року. На пам’ять він подарував гостю медаль з фігурою св. Йосифа Більчевського.

Нагадаємо, що Йосифа Більчевського (26.04.1860 – 20.03.1923) папа Лев ХІІІ призначив Львівським митрополитом у 1901 році; тут він до кінця свого життя у 1923 р. вів пастирське служіння. Був проголошений блаженним під час візиту св. Йоана Павла ІІ в Україну у 2001 році, а до рангу святих його підніс папа Бенедикт XVI 23 жовтня 2005 року. У літургійному календарі спомин святого визначений на 20 березня.

Схожі новини:

Поширити новину: