Архієпископ Мокшицький: ми вдячні за солідарність Папи Франциска з Україною

Архієпископ Мокшицький: ми вдячні за солідарність Папи Франциска з Україною

«Жоден інший релігійний лідер не виступав стільки разів публічно на захист українців та України, як Папа Франциск. Святіший Отець також переказує Україні гуманітарну допомогу. Люди в Україні дуже вдячні Святішому Отцеві за кожне слово і допомогу», – розповів у розмові з КАІ архієпископ Мечислав Мокшицький, виконувач обов’язків голови Конференції єпископату України, з нагоди 10-річчя понтифікату Франциска.

Архієпископ підкреслив, наскільки важливою для помісної Церкви є підтримка Папи Франциска. «Ми дуже вдячні, всі єпископи, духовенство і вірні в Україні за цю солідарність Святішого Отця з українським народом від самого початку війни у 2014 році. Папа організував гуманітарну допомогу, звернувшись до всієї Католицької Церкви в Європі з проханням про допомогу. Щодня вже понад рік від початку повномасштабної війни ми можемо сказати, що він є з нами через молитву».

У річницю 10-річчя понтифікату Франциска Львівський митрополит підкреслює, що український народ усвідомлює велику близькість і солідарність Святішого Отця. Саме тому Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій поїхала з делегацією до Ватикану, щоб висловити вдячність Папі за його молитви, за всі його заклики до миру, за гуманітарну допомогу, яку він надавав і надає Україні через кардинала Конрада Краєвського. Папа підкреслює, що страждає разом з нами, є близьким до всіх цих подій, які розгортаються в Україні, і молиться за мир.

Говорячи про нинішню ситуацію в Україні, архієпископ Мокшицький зазначає: «Наше завдання полягає в тому, щоб конкретними справами давати людям надію і підбадьорення. Нещодавно ми допомогли в лікуванні одного солдата, який був поранений в ноги і втратив ліве око. Зараз він перебуває в госпіталі в Польщі, де за кілька днів йому зроблять протез ока. І таких прикладів допомоги у нас багато. Вони стають можливими завдяки допомозі небайдужих людей».

Архієпископ Мокшицький вдячний усім за духовну та матеріальну допомогу. «Ми дуже вдячні нашим братам і сестрам у всій Католицькій Церкві за цю духовну солідарність, за молитви, які вони щодня підносять у своїх храмах, і за гуманітарну допомогу, яка широкою рікою надходить в Україну […] Війна триває. Ми дякуємо вам за кожну підтримку, яка наближає мир у змученій Україні» – підсумовує митрополит Львівський.

Схожі новини:

Поширити новину: