Папа Франциск отримав подарунок від Карітас-Спес Україна

Папа Франциск отримав подарунок від Карітас-Спес Україна

За три дні до річниці початку повномасштабної війни в Україні Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції отця В’ячеслава Гриневича SAC, виконавчого директора Карітас-Спес Україна. Під час зустрічі понтифік отримав символічний подарунок.

Про це повідомляється у фейсбуці на сторінці благодійної організації.

На зустрічі також були присутні тимчасовий адміністратор Caritas Internationalis П’єро Франческо Пінеллі та його помічниця Марія Ампаро Алонсо Ескобар.

Під час бесіди отець В’ячеслав подарував Святішому Отцю хрест із уламків розбитих вікон.

«Цей хрест був виконаний одним із наших співпрацівників, який є митцем. Суть у тому, що він зроблений із уламків зруйнованих вікон у формі хреста і показує те жахіття, з яким ми зустрічаємося і яке бачимо на екрані телебачення, – прокоментував значення подарунку отець Гриневич. – Передусім хотілося показати через цей хрест ті жахіття, яке ми носимо у своєму серці, тому що вікна нашої душі також зруйновані війною, розбиті. Але всередині цього хреста є надія – там розміщено метелика, який, за старими ілюстраціями, символізує також Ісуса Христа воскреслого, Який у воскресінні перетворюється на метелика. У крилах цього метелика є частина дитячого зошита, на якому написаний текст про любов. Все інше залишається таємницею, але дає такий знак надії, що цей метелик не буде в’язнем цього хреста, а, підіймаючись вверх, допоможе і нам у справедливому мирі вирватись з обіймів російської агресії, з війни».

Глибоким змістом проникнутий і другий подарунок Святішому Отцю – текст роздумів до стоянь Хресної дороги. «Я залишив Папі роздуми Хресної дороги, які ми приготували разом з командою працівників, які виявили бажання написати приватне переживання війни до конкретного стояння. Я залишив ці тексти і попросив Папу, щоб він прочитав їх, щоби вони стали молитвою, щоб освятив також той наш внутрішній досвід, який описаний у роздумах Хресної дороги, щоб він став тією жертвою, щоб Господь зглянувся і також щоб Святий Дух зміцнив нас у нашому служінні. Цю Хресну дорогу ми презентуємо у п’ятницю на спільній молитві, рефлексії разом з нашими партнерами з Карітас Інтернаціоналіс, які підтримують нас під час нашої війни», – розповів виконавчий директор Карітас-Спес Україна.

«Я бачу, як Папі болить ця війна. В розмові він поділився, що часто, коли бачить на генеральній аудієнції дітей з України, то помічає, що вони не посміхаються. Він бачить як їм боляче і йому це болить так само», – описав свої відчуття після зустрічі отець В’ячеслав Гриневич.

Фото: Карітас-Спес Україна

Схожі новини:

Поширити новину: