Львівський митрополит на похороні воїна: «Обдаровуймо його молитвою»

Львівський митрополит на похороні воїна: «Обдаровуймо його молитвою»

21 лютого 2023 р. в римсько-католицькій парафії св. Антонія у с. Волоща Дрогобицького району, що на Львівщині, місцева громада віддала шану і провела до місця останнього земного спочинку воїна Василя Летнянчина, який загинув, захищаючи Україну від російських загарбників.

Про це пише Львівська архідієцезія.

Похоронні урочистості очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, у співслужінні зі священниками навколишніх парафій, а також отцями з УГКЦ та ПЦУ, які долучилися до молитви. Разом із родиною загиблого, парафіянами, односельчанами і побратимами священники просили Господа про Царство Небесне для душі світлої пам’яті воїна Василя, дякували Богові за його життя і за жертву, яку він склав на вівтар Батьківщини.

Саме про цю жертовну любов і посвяту заради інших говорив у проповіді Львівський митрополит, згадуючи важливі факти з життя чоловіка, батька, дідуся, товариша та побратима; людини, що не соромилася своєї віри в Бога; воїна з м’яким серцем; того, хто любив інших більше, ніж себе, і завжди готовий був допомогти; того, чиїм девізом життя були слова: «Якщо не я, то хто?»

«У цій урочистій Євхаристії закривається книга земного життя Василя. Просімо Бога, щоб дозволив йому відкрити нову книгу життя, в повноті миру і любові, без страждань і воєн. Під час земної мандрівки нам треба через біль вдивлятися у вічність, подаровану нам у хрещенні. Вічність, у якій є місце для кожної людини. Вічність, про яку сьогодні молимося для Василя. (…) Над домовиною нашого брата, парафіянина, приятеля, знайомого, а передусім – воїна, який захищав Вітчизну, прошу, щоби не занепала пам’ять про Василя. Обдаровуймо його молитвою, якої він потребує. Саме про це вас прошу. Роблю це від його імені, бо думаю, що з іншого боку життя він дивиться на нас крізь призму любові, і єдине, чого очікує від нас, то це любові, вираженої у молитві», – сказав архієпископ.

Після Святої Меси відбувся чин похорону і тіло загиблого воїна спочило на місцевому цвинтарі. Василь Летнянчин служив у 103–й окремій бригаді 67‑го батальйону. Був командиром стрілецького відділення. Від початку війни виконував бойові завдання у Полтавській, Сумській, Харківській та Донецькій областях. 13‑го лютого отримав важке поранення біля Піщаного, помер 15 лютого у Харківському військово-медичному клінічному центрі.

Текст і фото: Віта Якубовська

Схожі новини:

Поширити новину: