Українські парламентарі зустрілися з Папою Франциском (ДОПОВНЕНО)

Українські парламентарі зустрілися з Папою Франциском (ДОПОВНЕНО)

Нещодавно створена у Верховній Раді депутатська група дружби між Святим Престолом і Україною здійснила перший візит до Ватикану.

Про це пише Vatican News.

Серед учасників загальної аудієнції 22 лютого 2023 року були українські парламентарі. Йдеться про депутатську групу дружби та співпраці між Україною та Святим Престолом, яка була офіційно створена в середині січня цього року, згуртувавши представників майже усіх депутатських фракцій і груп.

Від 20 до 22 лютого кілька представників цього об’єднання, створення якого отримало підтримку також і з боку Державного Секретаріату Святого Престолу, здійснили перший робочий візит до Ватикану. В його рамках відбулися зустрічі з керівниками відомств Римської Курії, зокрема, з Державним Секретарем і Секретарем у справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, з представниками дипломатичного корпусу, з журналістами.

Українські парламентарі зустрілися з Папою Франциском (ДОПОВНЕНО)
Зображення: Посольство України при Святому Престолі

Українські парламентарі також взяли участь у Святій Месі за мир в Україні, яку відслужив архієпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організаціями, в контексті річниці початку широкомасштабного Російського вторгнення в Україну.

Українські парламентарі зустрілися з Папою Франциском (ДОПОВНЕНО)
Зображення: Посольство України при Святому Престолі

Про те, як виникла ідея про створення такої групи й про те, які вона ставить перед собою завдання, розповідає її очільник Ростислав Тістик:

Допомога у поверненні депортованих дітей

За урядовими даними України, така доля спіткала понад 16 000 неповнолітніх. Багатьох з них віддали на усиновлення в російські сім’ї. Інших відправили до спеціальних таборів у Криму та вглиб Росії на перевиховання.

Українська делегація дуже розраховує на допомогу Святого Престолу, оскільки посередництво ватиканської дипломатії вже довело свою успішність в обміні полоненими. Як нещодавно повідомив президент Зеленський, станом на 4 лютого з російського полону повернулися 1 762 українці.

Українські депутати зазначають, що Росія не рахується з законом і міжнародними угодами, тому на це не можна посилатися при обміні полоненими чи можливій репатріації українських дітей. У такій ситуації ефективним є лише втручання впливових лідерів або міжнародних організацій, таких як Папа Римський та Ватикан. «Ми переконані, що звернення Святішого Отця щодо депортованих дітей могло б допомогти їм повернутися додому. Для нас важливий кожен день. Відкладання рішень і дій означає збільшення кількості жертв», – сказав Сергій Лабазюк, пише Vatican News.

Схожі новини:

Поширити новину: