Мальтійський Орден у Польщі: підсумки допомоги Україні протягом 2022 року

Мальтійський Орден у Польщі: підсумки допомоги Україні протягом 2022 року

Допомога на суму понад 96 мільйонів злотих. Таку підтримку завдяки співпраці з міжнародними структурами Ордену, постраждалим від війни в Україні протягом 2022 року організувало Товариство Польських Мальтійських Лицарів.

Про це пише Vatican News.

Вже в перший день широкомасштабного російського вторгнення в Україну Товариство Польських Мальтійських Лицарів та діюча в його структурі Мальтійська Медична Служба, запустили програму допомоги Україні. Наприкінці минулого року вони опублікували рапорт, в якому підсумовані 10 місяців цієї діяльності. Як зазначається, завдяки міжнародним структурам Мальтійського Ордену, надана допомога перевищила суму в 96 мільйонів злотих.

Програма охоплює, серед іншого, соціально-медичну підтримку на трьох прикордонних пунктах переходу, три медпункти на залізничних вокзалах, збірки пожертв, організацію гуманітарних вантажів, евакуацію хворих з України, допомогу в соціальній адаптації біженців у Польщі, психологічну допомогу.

Протягом перших трьох місяців широкомасштабної війни в несення допомоги були залучені приблизно 300 осіб, третину з яких становили волонтери-мальтійці, третину – співробітники з-поміж скаутів і представників інших неурядових організацій, а третину – симпатики Мальтійського Ордену. До цього переліку не ввійшли волонтери, які на постійній основі співпрацюють з проектами Ордену в Польщі, яких нараховується коло тисячі. До Польщі прибули медичні працівники та волонтери з національних об’єднань Мальтійського Ордену в різних країнах Європи, які чергували у пунктах медичної допомоги.

«Ми б хотіли зустріти новий рік закінченням цієї жахливої і несправедливої війни, але, на жаль, готуємося до подальшого несення допомоги, а тому просимо про будь-яку можливу підтримку», – зазначив Марцін Сьвєрад, голова управи Мальтійської Медичної Служби в Польщі.

Схожі новини:

Поширити новину: