Неділя з Папою: новорічні побажання і молитва за М’янму та Перу

Неділя з Папою: новорічні побажання і молитва за М’янму та Перу

Папа Франциск привітав мешканців Далекого Сходу, які відзначають Новий рік за місячним календарем, підніс молитву за мир у М’янмі та звернувся із закликом, присвяченим Перу, відзначивши також позитивні сигнали, що надходять із Камеруну.

Про це пише Vatican News.

Після молитви «Ангел Господній» у неділю, 22 січня 2023 року, що була Неділею Божого слова, Папа Франциск ще раз звернувся до всіх паломників із заохоченням перебувати у контакті з Божим словом, повторивши свій заклик мати при собі кишенькове Євангеліє, кожного дня перечитуючи кілька рядків. А далі звернувся із «побажаннями миру та всілякого добра» до всіх тих, хто на Далекому Сході та в різних частинах світу відзначає Новий рік за місячним календарем.

«За цих радісних обставин, однак, не можу не висловити свою духовну близькість усім тим, хто переживає періоди випробування, спричинені пандемією коронавірусу, з надією на те, що теперішні труднощі якнайшвидше будуть подолані», – сказав він, побажавши, аби «ввічливість, чутливість, солідарність і гармонія, які в ці дні переживають у родинах, що традиційно збираються разом, завжди пронизували наші родинні та суспільні стосунки, щоб можна було вести спокійне та щасливе життя».

Молитва за М’янму

Далі Папа скерував свою думку до М’янми, де цими днями була підпалена та знищена церква Внебовзяття Діви Марії в селищі Чан-Тар, одне з найдавніших і найважливіших місць культу в країні. Він запевнив «безборонне цивільне населення, що в багатьох містах зазнає важких випробувань» у своїй близькості й побажав, аби Бог якнайшвидше втамував цей конфлікт, щоб настав «час прощення, любові та миру». Святіший Отець закликав піднести молитву до Богородиці за М’янму, розпочавши молитву «Радуйся, Маріє» разом з паломниками.

«Ні» насильству в Перу

Далі Глава Католицької Церкви закликав молитися за те, щоби припинилися акти насильства в Перу. «Насильство гасить надію на справедливе вирішення проблем. Заохочую всі залучені сторони ступити на дорогу діалогу між братами й сестрами того самого народу, у повній пошані до людських прав і до правової держави», – сказав він, приєднавшись до заклику перуанських єпископів: «¡No a la violencia, venga de donde venga! ¡No más muertes!» (Ні насильству, звідки воно б не походило! Більше жодних смертей!).

До порозуміння в Камеруні

Папа також відзначив, що «надходять позитивні сигнали з Камеруну, які дають сподіватися на поступ в напрямку вирішення конфлікту в англомовних регіонах». «Заохочую підписантів Угоди бути витривалими на дорозі діалогу та взаєморозуміння, бо лише в зустрічі можливо накреслювати майбутнє», – підкреслив він.

Схожі новини:

Поширити новину: