Підсумки Х Всесвітньої зустрічі сімей: покликані бути місіонерами у світі

Підсумки Х Всесвітньої зустрічі сімей: покликані бути місіонерами у світі

Після завершення X Всесвітньої зустрічі сімей заступниця секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя Ґабріелла Ґамбіно підсумовує цю подію, вказуючи на реалізацію слів Папи Франциска, який попросив сім’ї звіщати всім Євангеліє.

Заступниця секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя Ґабріелла Ґамбіно у інтерв’ю для Vatican News ділиться досвідом єдності, пережитим під час X Всесвітньої зустрічі сімей, яка відбувалася 22-26 червня 2022 року у Римі та показала надзвичайну мозаїку сімей з різних частин світу. Представниця Дикастерії, що займається питаннями сім’ї, підкреслює, що досвід Зустрічі проявив соборний вимір Церкви, яка відзначається місіонерським виміром, проголошуючи, зокрема, красу сім’ї.

Сопричастя Церкви, щоб прямувати вперед разом

За словами Ґабріелли Ґамбіно, цьогорічна Всесвітня зустріч сімей була позначена різноманітними свідченнями, які показали красу Святої Тайни подружжя, радість бути сім’єю, засвідчивши силу благодаті, яка пробивається в усіх життєвих ситуаціях. Різноманітні заходи Всесвітньої зустрічі продемонстрували «об’єднану Церкву, яка дійсно складається разом із сімей і душпастирів, у якій ми бачили спільну відповідальність і сопричастя в дії. І я вважаю, що це дуже важливий аспект, який слід виокремити», – ділиться вона.

Відповідаючи на питання про важливість місійного доручення Папи Франциска сім’ям, яке пролунало наприкінці Святої Меси 25 червня, Заступниця секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя найперше відзначає у ньому вимір спільності. Вона вказує, що доручення Святішого Отця є закликом для сімей прямувати вперед не самотньо, а разом з Церквою. «Дійсно, вказівка на те, щоб прямувати вперед разом є дуже потужною: завжди залишатися в Церкві, щоб будувати Церкву. Сім’ї – це Церква», – сказала Ґабріелла Ґамбіно.

Звіщати багатство і красу сім’ї

Членкиня ватиканського відомства, що займається питанням сім’ї, наголошує на тому, що місійне доручення сім’ям є нагодою для євангелізації, яка включає також довіру до Бога. «Ми повинні докладати якнайбільших зусиль, щоб євангелізувати, проголошувати світові красу сім’ї, але знаючи, зрештою, що все має бути довірено Богові, як це зробили святі подружжя, про яких ми говорили протягом Всесвітньої зустрічі», – зауважує Заступниця секретаря Дикастерії. Вона вказує, що доручення Святішого Отця передбачає душпастирське планування, щоб вся Церква змогла працювати у цьому напрямку. У такий спосіб можна відчути Церкву, яка є об’єднаною та справді католицькою під керівництвом єдиного пастиря – Наступника апостола Петра. Ґабріелла Ґамбіно відзначає необхідність того, щоб сім’ї були насінням братерського світу, як про це часто говорить Папа Франциск. «Зрештою, ця Зустріч стала доказом того, наскільки маємо потребу ділитися багатством і красою сімей», – ділиться Ґабріелла, відзначаючи також, що Ювілей сімей у 2025 році також буде доброю нагодою для зустрічі, слухання і спільної молитви.

Схожі новини:

Поширити новину: