Лікарня «Bаmbino Gesù»: оздоровлення любов’ю

Лікарня «Bаmbino Gesù»: оздоровлення любов’ю

Маленькі пацієнти з України мріють на Різдво повернутися до своїх домівок. Про це в інтерв’ю Радіо Ватикану розповідає Маріелла Енок, директорка ватиканської дитячої лікарні «Bаmbino Gesù». З початком російської агресії у 2014 році заклад запропонував допомогу українським дітям. Ці зусилля були підкріплені прийняттям 1800 маленьких пацієнтів з України за останні дев’ять місяців війни.

Директорка ватиканської лікарні зазначає, що важливо, щоб діти приїжджали разом з батьками. «Філософія нашого закладу полягає в тому, щоб створити найкращі умови для одужання, і присутність близьких допомагає в цьому. Вони можуть навіть перебувати з дітьми в реанімації. Разом ми створюємо велику родину і підтримуємо не лише дітей, але й їхніх батьків та братів і сестер», – зазначила Маріелла Енок.

«Ми прийняли близько 1800 дітей з постраждалих від війни районів України. Дехто приїхав цілими сім’ями, дехто – лише з батьками або старшими братами чи сестрами. Ми повинні не просто лікувати, а робити все можливе, щоб оточити їх любов’ю, щоб вони змогли хоч якось забути те зло і страждання, яке пережили. Жодними подарунками це не компенсувати, але вони повинні відчувати справжню любов, яка не є лише чимось зовнішнім. Вони повинні відчувати, що вони дійсно важливі для нас. Це стосується і родин: батька, який перебуває тут сам із донькою, якій ампутували руку; матері пораненої дитини, яка приїхала з усією сім’єю….. Ця війна змушує їх відчувати себе ще більш загубленими, ще більш самотніми. Що ми робимо для них? Те, що ми робимо для інших дітей з усього світу: ми робимо так, щоб вони відчували себе з нами як одна сім’я. Особливо лікарі, медсестри, кожен з нас повинен оточити їх любов’ю. Вони це відчувають! Вони приїхали до нас травмованими. Одна українська дитина три дні не хотіла, щоб до неї навіть торкалися, вона просто дивилася в стелю. Пам’ятаю, як під час свого візиту до нас Папа Франциск погладив одну дитину і вона заплакала. Ці діти пережили величезну травму, так само як і діти з інших зруйнованих війною країн, які приїхали до нас».

Лікарня «Bаmbino Gesù»: оздоровлення любов’ю

Директорка ватиканської дитячої лікарні нагадує, що там лікуються діти з багатьох країн, які постраждали від збройних конфліктів. Багато з них є так званими забутими війнами, які ігноруються громадськістю, хоча вони роками несуть смерть і руйнування. Маріелла Енок згадує, зокрема, хлопчика з Ємену, який має невиліковний рак обличчя. «Хірургічне втручання – це вже не варіант. Ми надаємо йому паліативне лікування, щоб він якомога менше страждав. Він приїхав до нас зі своїм братом. Коли я нещодавно запитала його про що він мріє, він відповів, що хотів би знову побачити свою маму», – розповіла директорка ватиканської установи, повідомивши, що його бажання здійсниться ще до Різдва.

Схожі новини:

Поширити новину: