Папа: мир – це симфонія народів, яка гармонізує відмінності

Папа: мир – це симфонія народів, яка гармонізує відмінності

Дітям і підліткам з України була присвячена зустріч Папи Франциска з одним найвідоміших дитячих хорових колективів «Piccolo Coro dell’Antoniano».

Про це пише Vatican News.

В суботу, 19 березня 2022 року, Папа Франциск зустрівся у залі Павла VI у Ватикані з учасниками дитячого хору «Piccolo Coro dell’Antoniano», який був заснований 1963 року при «Antoniano», францисканській структурі в Болоньї, що займається соціальною та медіа діяльністю. «Я хочу присвятити цю нашу зустріч, – сказав він на початку свого слова, – дітям і підліткам в Україні».

Вітаючись з гостями, а це були як теперішні учасники колективу, так і ті, які брали в ньому участь протягом всієї історії його існування, Папа зазначив, що радий святкувати разом з ними урочистість святого Йосифа, святкувати «з вашими піснями, що дарують надію, також і у важкі періоди, як той, що ми переживаємо через війну». «Це важкий період. Ви знаєте, що вони вже прибули до Риму. В лікарні “Bambino Gesù” є кілька дітей, які були поранені під час війни. Молімося за них», – попросив Святіший Отець.

Папа подякував за те, що хор «поєднує покоління», оскільки їхні пісні подобаються і дітям, і дорослим, особливо, дідусям і бабусям. «І це дуже гарно та важливо! Існує потреба в тому, щоби пов’язувати різні покоління, зокрема, сприяти діалогові між похилими віком і наймолодшими», – сказав він.

Святіший Отець висловив задоволення з приводу того, що ця зустріч відбулася саме в свято на честь святого Йосифа, адже він «навчає нас, що ніхто не є островом», але що «всі ми формуємо один народ – Божий народ». І завдяки безмежній любові Ісуса, «яку Він дарував нам на хресті», цей народ «охоплює чоловіків і жінок всіх мов і національностей, всіх культур», немов «величезний хор».

«Ви творите цей прекрасний досвід спільного співу, будування гармонії розмаїття ваших голосів. Подумайте: якщо б ваші голоси всі були однаковими, ідентичними, то що сталося б? Це було би нудно, навіть жахливо. Що за музика виходила би? Ніяка. Не було би жодної гармонії, тільки єдиний нудний звук. Але ми, натомість, всі є різними, і з цього розмаїття можемо формувати симфонію голосів. Формувати симфонію народів. І це важливо, щоби всі народи співали разом, щоби був мир. Саме цим і є мир», – сказав Папа, підкреслюючи, що мир не згладжує відмінності, але є гармонією відмінностей.

Схожі новини:

Поширити новину: