Папа: найбільша гідність людини у тому, щоби свідчити істину

Папа: найбільша гідність людини у тому, щоби свідчити істину

Зустрічаючись з італійськими незрячими та слабкозорими, Папа Франциск наголосив на тому, що справжня інклюзія полягає в повноцінній участі в суспільному житті, допомагаючи одні одним.

Про це пише Vatican News.

У понеділок, 12 грудня 2022 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції представників Національної ради Італійської спілки незрячих і слабкозорих. Аудієнція відбулася напередодні літургійного спомину святої Луції, яка є небесною покровителькою людей з проблемами та хворобами зору.

Святіший Отець звернув увагу на те, що ця сиракузька мучениця «нагадує нам своїм прикладом про те, що найбільша гідність людської особи полягає в тому, щоби давати свідчення істині, йдучи за своїм сумлінням, чого б це не коштувало, без дволикості та без компромісів». Це й означає бути на стороні світла, бути «світлими людьми, прозорими, щирими», роблячи внесок у поширення світла в середовищах, в яких живемо.

Справжня інклюзивність

На цій основі Папа наголосив, що у таких організаціях він вбачає «конструктивну силу в суспільстві». Він пояснив, що з інвалідністю, загалом, асоціюється ідея потреби, надавання допомоги, навіть своєрідний пієтет. «Папа не дивиться на вас у такий спосіб, і Церква не дивиться на вас так», – сказав Наступник святого Петра, наголошуючи на тому, що християнський підхід не може обмежуватися лише надаванням допомоги, але полягає в усвідомленні того, що «крихкість, прийнята з відповідальністю та солідарністю, є ресурсом для усього суспільного тіла і для церковної спільноти».

«Незрячі чи слабкозорі люди, добре сформовані в етичних принципах і в громадянській свідомості, перебувають на передовій будування інклюзивних спільнот, в яких кожен може брати участь, не соромлячись своїх обмежень і своєї крихкості, співпрацюючи з іншими, взаємодоповнюючи та взаємопідтримуючи одні одних», – наголосив Святіший Отець.

Джерело надії

У цьому контексті Папа зауважив, що «захищаючи права людей з проблемами зору», ця асоціація зі сторічною історією причинилася до громадського зростання країни. З цього випливає заохочення «і далі прямувати вперед, розвиваючи конструктивний стиль», стаючи «силою, що передає довіру та надію». «Італійське суспільство, – додав він, – потребує надії, а ця походить, насамперед, зі свідчення людей, які в своєму становищі крихкості не замикаються у собі, не проливають над собою сльози, а разом з іншими докладають зусилля для того, щоби чинити речі кращими».

Схожі новини:

Поширити новину: