Кардинал Нич у 90-ті роковини Голодомору в Україні: просимо Бога, щоб це ніколи не повторилось

Кардинал Нич у 90-ті роковини Голодомору в Україні: просимо Бога, щоб це ніколи не повторилось

Згадуємо Голодомор в Україні 1932-34 років і просимо Бога, щоб подібні події ніколи не повторилися, – сказав митрополит Варшавський кардинал Казімеж Нич, який очолив молитву в костелі св. Варвари у Варшаві. Ввечері, 25 листопада, згадували жертви Голодомору в Україні та молилися за мир.

«Не забуваємо про біженців. Нашої допомоги потребують брати з України. Молімося за них, за український народ, але молімося також і за нас, щоб ми склали цей іспит, щоб ми просто вистояли в цій допомозі, в цій справі любові до ближнього», – сказав кардинал Нич до вірних у варшавському костелі.

Посилаючись на євангельське читання про чудесне помноження хлібів, митрополит нагадав, що головною причиною цього чуда була чуйність і співчуття Ісуса до тих, хто прийшов Його послухати, яким не було що їсти. Кардинал підкреслив, що Христос, колись залучивши до своєї праці апостолів, сьогодні закликає нас довіряти Йому, щоб і надалі допомагати тим, хто цього потребує. «Не хвилюйтеся, якщо у вас буде лише п’ять хлібів і дві рибини, то вам не бракуватиме. Не бійтеся. Чим більше ви дасте, тим більше вам примножиться дароване вам добро», – сказав ієрарх, перефразовуючи слова Ісуса.

У молитві, організованій Спільнотою святого Егідія, взяв участь Посол України Василь Зварич, а також представники християнських громад Варшави та посольств різних країн.

У першу неділю Адвенту, на прохання голови Конференції Єпископату Польщі Архієпископа Станіслава Гандецького в церквах по всій Польщі, до загальної молитви буде додано інтенцію про жертви Голодомору в Україні.

В історії України було три періоди Великого голоду, тому щороку в четверту суботу листопада в країні відзначається День пам’яті жертв Великого голоду (Голодомору). Найбільш масовий голод (Голодомор) стався в 1932-34 роках. Інші два були в 1921-23 та 1946-47 роках. За різними оцінками, через нестачу їжі тоді загинуло від 3 до 10 мільйонів людей. Щороку в останню неділю листопада жителі Києва та інших регіонів України беруть участь в акції «Запали свічку» для вшанування пам’яті жертв геноциду та політичних репресій.

Фото: FNS

Схожі новини:

Поширити новину: