Папа: об’єднатися, щоб запобігти насильству над жінками

Папа: об’єднатися, щоб запобігти насильству над жінками

Звертаючись до працівників Центрального управління боротьби зі злочинністю, Святіший Отець наголосив на необхідності захищати гідність кожної особи.

Про це пише Vatican News.

26 листопада 2022 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції працівників Центрального управління боротьби зі злочинністю Національної поліції Італії. У своєму слові Святіший Отець нагадав на потребу об’єднання зусиль для боротьби з різними формами насильства щодо жінок.

Жінки-поліцейські, які можуть допомогти жертвам

Говорячи про потребу протистояти насильству над жінками та дівчатами, Папа вказав на важливості жінок у лавах поліції, які можуть вислухати та допомогти іншим жінкам. «Я уявляю наскільки цінною є для цієї роботи цілеспрямована психологічна підготовка. І я дозволю собі додати, що також і духовна, тому що тільки на глибокому рівні можна знайти і зберегти душевний спокій і полегшення, які дозволяють передати впевненість тим, хто став жертвою жорстокого насильства. Ту внутрішню силу, яку Ісус Христос показує нам у Своїх страстях і яку Він передав багатьом християнським жінкам», – зазначив Святіший Отець, перераховуючи кілька жінок, зарахованих до лику святих.

Папа: об’єднатися, щоб запобігти насильству над жінками

Забезпечити необхідність справедливості

Продовжуючи тему насильства над жінками, Папа відзначив їхнє прагнення дочекатися справедливості. «Держава має забезпечити супровід справи на кожному етапі та щоб жертва могла якомога швидше добитися справедливості. Так само, як необхідно, щоб жінки були “врятовані”, тобто необхідно переконатися, що вони захищені від поточних загроз, а також від рецидивів, які, на жаль, є частими навіть після можливого вироку», – наголосив Святіший Отець. Він згадав про Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, який відзначається 25 листопада, закликаючи об’єднатися для спільної боротьби з усіма формами насильства щодо жінок, наголошуючи на превентивних заходах. «Фактично, спеціалізованого органу, яким би ефективним він не був, недостатньо, щоб виграти цю битву; протидії та необхідних репресивних дій недостатньо. Нам потрібно об’єднуватися, співпрацювати, об’єднуватися: йдеться не лише про захисну, а перш усього про превентивну мережу! Це завжди має вирішальне значення, коли намагаємось усунути соціальне лихо, яке також пов’язане з культурними установками, менталітетом і глибоко вкоріненими упередженнями», – сказав Папа Франциск.

Цілюща сила Євангелія

Наступник апостола Петра наголосив на пошані до гідності людини, перестерігаючи перед впливом мас-медіа, які часто підживлюють гедоністичну та споживацьку культуру, пропагуючи домінування над іншими. Він вказав на приклад святої Жозефіни Бакіти, яка постраждала від торгівлі людьми. «Сестра Жозефіни Бакіта зазнала тяжкого насильства в дитинстві та юності; вона повністю відкупила себе, прийнявши Євангеліє Божої любові, і стала свідком Його визвольної та цілющої сили. Але вона не унікальна: існує багато жінок, деякі з них “святі поруч”, які були зцілені милосердям, ніжністю Христа, і своїм життям свідчать, що ми не повинні змирятися, що любов , близькість, солідарність сестер і братів може врятувати нас від рабства», – наголосив Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: