Рахів: у річницю консекрації храму – Меса при свічках

Рахів: у річницю консекрації храму – Меса при свічках

21 листопада у рахівському храмі святого Яна Непомуцького зібралися всі священники Верхньо-Тисянського деканату з нагоди річниці консекрації храму.

Про це пише Мукачівська дієцезія.

Подячне богослужіння очолив декан отець Олександр Сулінчак з Хуста, з ним співлужили о. Андрій Кващук з Тячева, о. Роман Шнеп з Солотвина та настоятель храму о. Олександр Манкович.

Через нестабільну ситуацію в енергетиці саме так співпало, що на час проведення Євхаристії вимкнули електрику. Але це не завадило урочистості. Була нагода пережити Святу Месу при свічках та при світлі смартфонів. Як поділилася про це пані Юлія Романенко: «Люди самі були як «світлячки зі своїми лампадками» – всі світилися і давали світло».

Слово Боже до присутніх скерував отець Сулінчак. У проповіді він звернув увагу на те, що Церква – це не лише будова, бо справжній храм творять люди.

Незважаючи на відсутність органної гри акапельний спів парафіян лунав дуже гарно та прикрасив святкову Месу.

Пригадаємо, що 21 листопада 2020 року єпископ Микола Лучок ОР провів консекрацію парафіяльного храму у Рахові.

Рахів: у річницю консекрації храму – Меса при свічках

Парафія тут була заснована у 1782 році, у 1791 році – зареєстрована церковна громада, а в 1810 році – її підняли до рангу парафії. Теперішній костел був зведений та освячений у 1825 році. За часів радянщини перебудували головну площу міста Рахова і хотіли знести храм, який «псував» вид. Але рішучий та одностайний виступ вірян та присутність священника у місті перешкодили цьому. У відповідь уряд на довгі роки заборонив ремонт культової споруди.

Від початку 2000-х років постійно відбувалися більші та менші ремонтні роботи, щоб зберегти архітектуру та привести до ладу дім Божий.

Останнє оновлення будівлі відбулося саме напередодні консекрації храму теперішнім Апостольським адміністратором Мукачівської дієцезії.

Схожі новини:

Поширити новину: