Новорічна зустріч молоді в Ростоку висвітлить життя християн в період комунізму

Новорічна зустріч молоді в Ростоку висвітлить життя християн в період комунізму

Під час заходу, організованого екуменічною Спільнотою з Тезе, йтиметься також про війну в Україні.

Про це пише Vatican News.

Місто Росток, що на півночі Німеччини, готується приймати новорічне «Паломництво надії на землі», на яке екуменічна Спільнота з Тезе збирає юнаків і дівчат з усієї Європи і не тільки. В приготуваннях бере участь брат Річард зі спільноти, який в інтерв’ю для інформагентства KNA розповів, що важливу роль під час зустрічі відіграватимуть свідчення про життя християн у колишній Німецькій Демократичній Республіці та про актуальну ситуацію в країнах колишнього «східного блоку».

Представник Спільноти з Тезе повідомив, що свою участь в одній з дискусійних панелей підтвердив 82-річний Йоахім Ґаук, протестантський пастор і правозахисник, який під час НДР був активним учасником мирної революції проти комуністичного режиму, а в 2012-2017 роках обіймав посаду Президента Німеччини.

До участі в спільних молитвах та зустрічах запрошені також мешканці міста. Брат Річард розповів про те, що зустрів тут людей, які визнавали християнську віру в атеїстичному середовищі НДР. «Ми хочемо, – сказав він, – щоби вони під час 45-ї європейської зустрічі молоді поділилися своїми історіями з юнаками і дівчатами. Вони повинні почути, що сформувало місцевих мешканців». «Плануємо 30 грудня організувати також воркшоп з молоддю з України та українцями, які вже віддавна тут мешкають, аби поговорити про війну, яка відбувається в їхній країні», – розповів представник спільноти.

Починаючи від 1978 року Екуменічна спільнота з Тезе збирає молодь на зустріч нового року в якомусь європейському місті. На деякі зустрічі збиралися до 100 тисяч юнаків і дівчат. Активними учасниками протягом останніх років завжди була також українська молодь. Досі такі зустрічі відбувалися у 28 містах 14 країн континенту, найбільше – 5 разів – у Парижі.

Схожі новини:

Поширити новину: