Польща: робоча зустріч ректорів польських та українських вишів

Польща: робоча зустріч ректорів польських та українських вишів

У Люблінському католицькому університеті Йоана Павла ІІ ректори найбільших польських та українських університетів дискутували про впровадження спільних рішень щодо навчання студентів. «Місія кожного університету – формувати еліту країни», – підкреслив професор Петро Куліков, голова Спілки ректорів України, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури.

Ректор Люблінського католицького університету о. проф. Мирослав Калиновський виступив в ролі господаря польсько-українського семінару ректорів, який проходив у рамках проєкту «Польсько-українська співпраця представницьких установ, що представляють ректорів, для покращення роботи університетів». «Співпраця з українською академічною спільнотою має давні традиції. Після 1989 року ми підписали низку партнерських угод. Ми хочемо розробити подібну модель системи освіти, щоб сприяти співпраці та забезпечити мобільність для студентів з України», – наголосив о. проф. Мирослав Калиновський.

Під час виступів ректори та експерти з України висловили вдячність за численні ініціативи допомоги їх країні. Вони також наголосили, що через триваючий збройний конфлікт побоюються втратити студентів. «Ми побоюємось, що студенти, які поїдуть навчатися до Польщі, не захочуть повертатися в Україну. Саме ця молодь знадобиться нам у майбутньому для відбудови країни», – зазначив проф. Петро Куліков.

Польща: робоча зустріч ректорів польських та українських вишів

Зустріч високих гостей у Люблінському католицькому університеті стала також нагодою для надання професору Єжи Возніцькому з Варшавського політехнічного університету ступеню почесного доктора Київського державного університету будівництва та архітектури. Професор Єжи Возніцький – голова Фундації польських ректорів, багато років займається темою вищої освіти та науки. Він був одним із засновників і головою Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, а також ініціатором партнерства між Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі та Спілкою ректорів України.

Учасниками заходу були делегації Конференції ректорів академічних шкіл Польщі та Спілки ректорів України, експерти найбільших польських та українських університетів, зокрема Університету ім. Адама Міцкевича, Університу Миколая Коперника в Торуні, Університету Марії-Кюрі Склодовської в Любліні, Медичного університету Любліна, Університету природничих наук у Любліні, Університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, Люблінського політехнічного університету, Варшавського політехнічного університету, Сілезького політехнічного університету,  Дніпровського політехнічного університету та Національної академії педагогічних наук України.

Польща: робоча зустріч ректорів польських та українських вишів

Семінар є частиною проєкту, дорученого Варшавському політехнічному університету Міністерством освіти і науки Польщі, за підтримки Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, реалізованого за підтримки Фундації польських ректорів та під патронатом Міністерства освіти і науки України.

Фото: Tomasz Koryszko/KUL

Схожі новини:

Поширити новину: