Катівня у Херсоні: ув’язнені зробили хрест та писали молитви на стінах

Катівня у Херсоні: ув’язнені зробили хрест та писали молитви на стінах

Після звільнення Херсона відкривається щораз більше фактів про Росію, яка здійснювала і продовжує здійснювати терор. В одній із катівень Херсона на стіні люди залишили тексти молитов та зробили саморобний хрест.

Одне з місць катувань у Херсоні обстежило СБУ та Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Про це омбудсмен розповів у своєму Телеграмі.

Приміщення катівні було зовсім непридатне для життя. 20-25 людей утримувались у невеликій кімнаті, яка не мала нормальної вентиляції, змушені були спати практично на сирій підлозі, адже мали лише тонкі ковдри.

«На дверях – замки, відсутність туалетів та бодай елементарних меблів, а на стінах – позначки, які свідчать про кількість днів, де в таких умовах перебували наші люди», – розповідає Лубінець.

На підлозі знайдено саморобний хрест. На стінах помітні позначки, що ймовірно означають кількість днів, що людина провела у катівні. Також помітні написи молитов: «Боже, дай сил», «моли Бога за нас», «Господи Боже, спаси й збережи».

Чоловік, який пережив катування 24 дні розповідає, що під час катувань окупанти використовували різні тортури. Найстрашніше було використання струму, аж поки людина не втрачала свідомість. Після невеликої перерви катування продовжувались. Під час утримання у катівнях, хто міг – молився за дітей, про допомогу для країни, за військових.

Поліція повідомляє про викриті на Херсонщині 11 місць утримання людей, зокрема 4 катівні для тих, хто відмовився співпрацювати з окупантами. Населення утримували та катували у підвалах приватних будинків, навчальних закладах, а також у продовольчому магазині.

Фото: СБУ

Схожі новини:

Поширити новину: