Кардинал Краєвський про візит до Ізюму: велика пошана до померлого

Кардинал Краєвський про візит до Ізюму: велика пошана до померлого

Папський посланець у понеділок, 19 вересня, у супроводі ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії єпископа Павла Гончарука вирушив до місця масових поховань у лісі під Ізюмом. Він був вражений пошаною до померлих, яку побачив під час ексгумації тіл.

Про це пише сторінка Харківсько-Запорізької дієцезії.

«Сьогодні був дуже важкий день. Ми з єпископом Павлом їздили в Ізюм, де було вбито стількох людей, а зараз відбувається ексгумація. Місце, де видобувають тіла закатованих людей, вбитих з ненависті.

Дуже важкий емоційний момент, хоча я знаю, що це є війна, яка завжди несе з собою смертельні жертви. Але те, що мене дуже зворушило в Ізюмі: 50 військових, поліціантів, молодих людей, які видобували ці тіла, вони це робили з глибокою пошаною і в ідеальній тиші … Робили, переповнені молитвою, навіть я б сказав, що це була Свята Меса, після Святої Меси.

Вони, ніби відкопували своїх найближчих. Це мене дуже зворушило, бо при всій небезпеці ракетних обстрілів, які там відбуваються, вони видобували з себе те, що є найпрекрасніше, велику пошану для померлого.

Мене це дуже зворушило, бо війна є брутальна і жорстока, а вони показували те, що є найпрекрасніше в людині: велику пошану, делікатність і любов до другої людини. Бо саме так виражається любов до ближнього.

Цей день був дуже євангельський, бо ми віддавали честь людям, які загинули трагічно. Не було в нас ненависті, помсти до тих, які це зробили. Було лише велике прагнення гідного поховання цих людей».

Візит кардинала Краєвського в Україні добігає завершення. У вівторок він ще відвідає кілька парафій дієцезії та повертатиметься до Ватикану.

Фото: єпископ Павло Гончарук

Схожі новини:

Поширити новину: