Молодь гуртується на заклик Папи, щоб розробляти нову економічну модель

Молодь гуртується на заклик Папи, щоб розробляти нову економічну модель

Кількаразово відкладена через пандемію, нарешті відбудеться зустріч молодих економістів, які на запрошення Папи Франциска хочуть запропонувати нову модель економічного розвитку, що нікого не залишає позаду та живе в гармонії з людством і планетою.

Про це повідомляє Vatican News.

У четвер, 22 вересня 2022 року, в італійському місті Ассізі, на батьківщині святого Франциска, розпочнеться довгоочікувана зустріч молодих економістів і підприємців «Економіка Франциска», скликана Святішим Отцем.

Повернути економіці душу

Ще у травні 2019 року Папа Франциск поширив відкритий лист «До молодих економістів і підприємців з усього світу», в якому наголосив на тому, що існує необхідність «реанімувати» економіку. «Перед обличчям цієї нагальності, всі, саме всі ми, покликані переглянути наші ментальні та моральні схеми, щоб узгодити їх із Божими заповідями та вимогами спільного добра. Але я замислив особливим чином запросити вас, молодих, бо завдяки вашому прагненню прекрасного й радісного прийдешнього, ви вже є пророцтвом економіки, уважної до людської особи та довкілля», – зазначав він, запрошуючи осмислити та будувати таку економіку, яка оживляє, а не вбиває, залучає, а не відкидає, гуманізує, а не дегуманізує, яка піклується про довкілля, а не розграбовує його.

Довгоочікувана зустріч

У цьому листі Папа запросив адресатів на зустріч, яка в березні 2020 року повинна була відбутися в Ассізі, але цьому завадив початок пандемії. У зв’язку з цим, ініціативи в рамках «Економіки Франциска» відбувалися на віртуальних платформах, або ж на місцевих і регіональних рівнях. І ось нарешті до міста святого Франциска з’їжджаються з усього світу коло тисячі юнаків і дівчат, що вивчають економіку, або ж ведуть ділову активність, зокрема, у сфері стартапів, разом із економістами світового рівня. В суботу, 24 вересня, до них приєднається Папа Франциск. Серед тем, які розглядатимуться, будуть такі питання як сільське господарство і справедливість, покликання і прибуток, бізнес і мир. Заходи відбуватимуться в різних місцях, пов’язаних із життям святого Франциска.

Мережа ініціативної молоді

«Можливість побачити зібраних разом молодих економістів і підприємців, які хочуть особисто приєднатися до пакту, покликаного змінювати існуючу економіку, щоб, як каже Папа, “надати економіці душу”, є причиною для радості після такого тривалого очікування та періоду дистанційної праці», – зазначає одна із координаторів ініціативи сестра Алессандра Смеріллі, Секретарка Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини. Вона підкреслила, що не йдеться про одноразовий захід, але процес, який вже триває, про збір ініціатив, які вже реалізуються, створивши всесвітню мережу молоді.

«Економіка Франциска спирається на енцикліки Laudato si’ та Fratelli tutti, і несе в собі відвагу того, щоби доторкнутися до вбогості та обійняти її, притаманну святому Францискові з Ассізі. Вся Церква повинна радіти з того, що стільки молодих людей згуртовуються для одної справи, щоби втілювати в життя мрію про економіку, яка нікого не залишає позаду та живе в гармонії з людством і планетою. Церква також повинна почуватися зобов’язаною супроводжувати цей процес, уникаючи спокусу зачинити молодь і їхні проекти в уже існуючих структурах», – переконана Секретарка Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини.

Схожі новини:

Поширити новину: