Візит кардинала Краєвського до Ізюму: сморід агресора, що несе в собі смерть (ФОТО)

Візит кардинала Краєвського до Ізюму: сморід агресора, що несе в собі смерть (ФОТО)

Сьогоднішній шлях Папського посланця для України, кардинала Конрада Краєвського проліг у найновіші «больові точки» нашої землі — до Харкова та Ізюма.

Про це пише CREDO.

Єпископ Ян Собіло, який розповідав про перебування ватиканського гостя перед обідом 19 вересня, згадав, що «десь саме зараз» кардинал має бути в Ізюмі.

Цим разом кардинала повіз ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук.

Після того, як владики повернулися до Харкова, єпископ Павло коротко описав цей складний для них день.

Візит кардинала Краєвського до Ізюму: сморід агресора, що несе в собі смерть (ФОТО)

Ми сьогодні їздили до місць масових поховань, до Ізюма, там, де відбувалась ексгумація тіл. Враження страшенно важке. Коли бригада відкопувала, коли ми дивились на ці тіла, будь-як вкинуті в ями… одне тіло без ніг, у другого ноги поламані… Ніби не досить того, що смерть їхня була така нелюдська, то ще й поховання було абияке.

Також дуже сильний сморід, це мене сильно вразило — трупна отрута. Дуже тяжкий запах. І тих гробів так багато… Можна сказати, що це образ агресора, який прийшов на нашу землю. Агресора, який несе в собі смерть, несе в собі цю отруту, сморід отрути, має нелюдське обличчя.

Візит кардинала Краєвського до Ізюму: сморід агресора, що несе в собі смерть (ФОТО)

На кардинала це також справило дуже велике враження. Ми ходили з ним разом, він на все це дивився, і для нього це очевидно було глибоким пережиттям.

Також ми відвідали поліційну дільницю, з якої рашисти зробили катівню. Ми заходили в ті підвали, у місця, де тих людей тримали, — жахливі умови, холодно, сиро, темно, брудно, повністю нелюдські умови. Отож відкрилося це зло і весь той злочин, скоєний на цих теренах, — і він ще відбувається, а ми можемо тільки себе запитувати, що ще залишилося не відкритим…

Далі кардинал сьогодні ще відвідує священників у Харкові, спілкується з людьми. Ми, власне, зараз на тій самій багатостраждальній Салтівці, в парафії отців-вікентійців. Зараз уже, можна сказати, тут тихо, — порівняно з тим, що було. Люди працюють, потроху ремонтуються теплотраси. Те, що раніше долітало, вже не долітає, бо фронт відкинули, ну але те, що долітає по всій Україні, то в нас у Харкові так само є… але зараз, слава Богу, спокійно і тихо. Отці-вікентійці були і залишилися на Салтівці, і отець кардинал їх провідує, так само як усіх інших священників і монахів, які залишилися працювати по своїх парафіях у воєнний час, які служать, допомагають людям. Кардинал зустрічається і зі священниками, і з цими людьми, щоби їх самих теж підтримати.

Зустрічається він і з представниками інших релігійних спільнот і Церков. Тобто його приїзд — це знак присутності Святішого Отця з тими, хто є на цій землі, хто залишився, вистояв. Це його місія. Представники інших релігійних спільнот чи Церков не мають нічого проти того, що він представляє главу католиків, а як він дарує розарії, то вони навіть радіють.

Сьогодні, до речі, як ми проїжджали через блокпост, і там давали розарії — даємо і кажемо: це з Ватикану, це у нас кардинал, це від Папи, — а хлопці одразу: та ви що! А дайте й мені! І ще отому, він теж віруючий! Це дуже втішні хвилинки.

Завтра кардинал Краєвський вирушить із Харкова в бік Києва. Його місія тут завершується.

Фото: єпископ Павло Гончарук

Схожі новини:

Поширити новину: