Реставратор про чудо з іконою Богородиці 

Реставратор про чудо з іконою Богородиці 

Нещодавно настоятель храму святого Миколая у Києві отець Павло Вишковський звернувся з іконою, котра вціліла під час пожежі, до реставратора Андрія Афанасьєва.


Як розповідає реставратор, він брався за цю роботу, щоб відреставрувати декілька проривів на іконі Остробрамської Божої Матері.


За характеристикою, ікона була створена близько кінця ХІХ ст. і має гарний та стилістичний вигляд. Гарно збережена цілком – полотно, живопис, підрамник та її автентична рама. Більше того, що дуже помітно, вона повністю передає свій час, з якого походить.


«Це просто диво, – наголошує реставратор. – Бо навіть при не дуже високих температурах олійна фарба завжди плавиться, розпадається».


Ікона висіла на органі, який повністю згорів, і після пожежі залишилась неушкодженою. Не кожен твір живопису може пережити пожежу. Ще було дивними великі шматки, як здавалося на перший погляд, срібної фарби. Вони знаходилися на звороті разом із залишками попелу та бруду. Коли реставратор почав їх знімати, то виявив, що це не фарба, а розплавлений метал.


«Якою мала бути температура, щоб розпечений метал майже повністю залив зворотній бік ікони і навіть попав на лицевий», – здивовано каже пан Афанасьєв. Адже ця ікона знаходилася  в самому епіцентрі пожежі. Раціоналістичного пояснення нема, бо в принципі за словами реставратора  «цієї ікони взагалі не мало залишитися після такого».


Під час реставрації велику роль відіграє температура. Для цього є спеціальні інструменти, серед яких також праска. Лише невеликий її перегрів дуже впливає на фарбу – вона здувається. І це неможливо навіть порівняти з тією температурою, що була при пожежі, коли навіть метал органних труб розплавився.


Яким чином ця ікона взагалі витримала таку пожежу – незрозуміло за фізичними законами. Це дуже неймовірна подія, котру може пояснити тільки віра у Боже втручання. 


Нагадуємо, сьогодні 16 листопада у день спомину Матері Божої Остробрамської о 18:00 у парафії св. Миколая відбудеться подячна Свята Меса. Євхаристію очолить Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. 

Схожі новини:

Поширити новину: