«Червона середа»: нагадування про переслідування християн

«Червона середа»: нагадування про переслідування християн

Становище християн у багатьох країнах погіршилось, причини цього – різноманітні. Про це повідомив президент міжнародної Папської фундації Допомога Церкві в потребі Томас Хайне-Гельдерн в інтерв’ю католицькій газеті «Kirche bunt».

Про це пише КАІ.

«Червона середа», що припадає на 16 листопада – це нагода для Папської фундації привернути увагу до становища переслідуваних християн у всьому світі. Червоним кольором буде підсвічено понад 135 костелів, монастирів та пам’яток культури.

На питання, чи потрібно освітлювати будівлі вночі в умовах дефіциту енергії, Хайне-Гельдерн, відповів ствердно. У громадських місцях досі багато чого освітлюється вночі, наприклад, рекламні поверхні. Тому для нього «виправдано» привернути увагу до жахливого становища багатьох християн в одну ніч у році. До того ж, світло не обов’язково має горіти всю ніч. Багато парафій та монастирів зараз є енергетично самодостатніми або отримують електроенергію з відновлюваних джерел. «Червона середа» має показати, «що мати Біблію вдома або ходити на Месу в неділю не є чимось само собою зрозумілим».

Президент Папської фундації розповів, що значно зросли репресії проти християн, що мешкають у Буркіна Фасо, Нігерії, Малі. Публічна увага оминає ситуацію християн у Сирії, Індії, М’янмі, Китаї та Північній Кореї, яка також щораз погіршується. Через російську агресію в Україні погіршилась також ситуація католиків у Російській Федерації. У Лівані присутність християн є знаком надії. Адже Ліван та Ізраїль офіційно перебувають у стані війни, через це багато пересічних мешканців Лівану позбавлені засобів до життя.

Західна цивілізація характеризується нетерпимістю та дискримінацією щодо християн. Занепокоєння викликає плутанина навколо поняття прав людини, наприклад, коли право людини на сповідування релігії обмежується правом людини на самореалізацію. Помітним є обмеження права свободи совісті. Наприклад, у британській службі здоров’я, де католицький лікар не може вже вирішувати відповідно до свого сумління щодо аборту та відмовити у його виконанні.

Схожі новини:

Поширити новину: