Архієпископ Фізікелла: українці очікують нашої солідарності

Архієпископ Фізікелла: українці очікують нашої солідарності

«Коли Папа говорить: «убогі нас євангелізують», використовує теперішній час, це не стосується майбутнього або минулого. Бідні становлять частину нашого сьогодення», – зазначає архієпископ Сальваторе Ріно Фізікелла з нагоди Всесвітнього дня бідних, який відзначатиметься 13 листопада. Префект дикастерії євангелізації підкреслює різноманітні ініціативи, які заплановані в цей час у Римі та цілому світі.  

Про це пише Vatican News.

У Римі протягом тижня бідні мають нагоду безкоштовно пройти медичні обстеження у мобільній клініці на площі Святого Петра. Багато родин також отримає спеціальну грошову підтримку, минулого року таку допомогу отримало 5 тисяч будинків. У неділю у залі Павла VI відбудеться святковий обід для 1,5 тисячі потребуючих осіб. Крім того, Ватикан підготував 5 тисяч продуктових наборів для підтримки малозабезпечених верств населення.  

Архієпископ зазначає, що такі та схожі ініціативи щораз більше поширені у цілій Церкві. Це свідчить про велику вагу цього дня для спільноти вірян. Префект підкреслив, що цього року всі проєкти особливо позначені ситуацією в Україні.  

«Не забуваймо, що убогі не мають кордонів. Вони мають обличчя позначені бідністю, а не національністю. Не забуваймо, що у цьому питанні Італія змогла відкрити двері, аби прийняти всіх біженців. У Римі, у місцевостях навколо столиці, маємо осередки переселенців з України, які очікують нашої солідарності. У папському посланні з’являється вираз, який є відповідником теперішньої ситуації, бо Святіший Отець говорить, що не можемо втрачати сили. Дуже часто можна помітити втому, часом також через певний витончений егоїзм, що стосується кожного з нас, коли бачимо, що відчуваємо наслідки війни також і на власній шкірі. З’являється спокуса втрати сили, що потрібна для вчинків солідарності, опіки та прийняття інших. Тому це все має нас сильніше залучати до підтримки солідарності з потребуючими там, де вона вже втілюється в життя державою, парафіями, товариствами чи навіть окремими родинами», – підсумував архієпископ.     

Схожі новини:

Поширити новину: