Кардинал Сако: війна між Росією та Україною – нова пандемія

Кардинал Сако: війна між Росією та Україною – нова пандемія

«Пандемія Covid-19 була для світу великим досвідом солідарності. Такої позиції потребуємо також і сьогодні, аби зупинити війну в Україні», – переконаний кардинал Луїс Рафаель Сако. Днями він брав участь у римській зустрічі на тему миру.

У розмові з Vatican News халдейський патріарх підкреслив, що іракці як мало хто розуміють, який цінний є мир. Тому вони так прагнуть завершення війни в Україні.

«Для нас мир є чимось фундаментальним. У халдейській літургії диякон багато разів закликає людей, аби молилися про мир. Кільканадцять разів він повторює: молімося, аби між нами панував мир. Оскільки наша Церква завжди була переслідувана – від початку і аж до сьогодні. Ми пережили війни, конфлікти, втечі цілих родин. І як відомо, це далі триває. Звідси наша велика вразливість на питання миру. Ми завжди дуже живо реагуємо на війни, торгівлю зброєю. Не можемо собі дозволити на чергові конфлікти, які є абсурдом. Це має зрозуміти кожен з нас. Як ми були солідарні під час пандемії, так має бути і зараз. Бо ця війна між Росією та Україною – це нова пандемія. Ми всі переймаємось, що буде далі, чи буде використана ядерна зброя. Якщо політики не зможуть вирішити цей конфлікт, то ми, звичайні люди, маємо піти на кордон між тими країнами та сказати: завершіть війну».

Нагадуємо, від 23 по 25 жовтня у Римі з ініціативи Спільноти св. Егідія відбулась міжнародна зустріч під назвою «Волання про мир. Релігії та культури в діалозі». Ця подія зібрала релігійних і політичних провідників у дусі зустрічі, яку 35 років тому Папа Йоан Павло ІІ провів у Ассізі.

Схожі новини:

Поширити новину: