Папа: Церква є матір’ю, яка страждає через біль своїх дітей

Папа: Церква є матір’ю, яка страждає через біль своїх дітей

Зустрічаючись зі священниками і семінаристами, які навчаються і працюють у Римі, Папа Франциск відповів на запитання українського священника про те, якою є роль Церкви на теренах, позначених війною.

Про це пише Vatican News.

В понеділок, 24 жовтня 2022 року, Папа Франциск зустрічався із священниками та семінаристами, які служать чи навчаються у Римі. Зустріч відбувалася у формі спілкування, під час якої Святіший Отець відповідав на запитання деяких учасників зустрічі, які ділилися своїм досвідом і запитували про різні виклики, що стосуються священичого життя та служіння.

Це були такі теми як духовний провід, стосунки між світом віри та світом науки, пастирське служіння із «запахом овець», використання соціальних мереж і пов’язані з цим користі й загрози, розпізнавання покликань, тощо. Серед присутніх були також священники і семінаристи з України, і також прозвучало запитання від одного з них.

Мати, яка є близькою

«Сьогодні бачимо, що в сучасному світі є багато війн і збройних конфліктів, зокрема, війна в Україні. Хочу запитати Вас: яку роль повинна відігравати Католицька Церква на територіях, яких торкнулася війна, якою повинна бути роль священиків у цих регіонах?» – запитував український священик.

Відповідаючи, Папа Франциск розпочав із того, що «свята мати Церква є матір’ю всіх народів». І як кожна мама страждає, коли між її дітьми є конфлікт, так і «Церква повинна страждати перед обличчям війн, бо війни є винищенням її дітей. «Вона повинна страждати, плакати, молитися. Вона повинна допомагати людям, які зазнали жахливих наслідків, які втратили дім, отримали поранення, пережили смерть близьких. Церква є матір’ю, її роль, перш усього, полягає у близькості з людьми, які страждають», – сказав Святіший Отець.

Креативна мати

Далі Папа зазначив, що Церква є матір’ю, «креативною у справі миру», яка старається мирити. «У цьому випадку це не дуже просто», – визнає він. «Це правда, що існує батьківщина, це правда, і ми мусимо її захищати. Але потрібно також ступити далі, йти далі, до більш універсальної любові. Мати-Церква повинна бути близькою до всіх, до всіх постраждалих. Більше того, молитися через гріх агресорів, за того, хто приходить нищити мені батьківщину, вбивати близьких: чи молюся за це? Таким є християнський підхід. Ви, ваш народ, дуже страждаєте, я знаю про це і близький з вами. Однак, моліться за агресорів, бо вони також жертви, як і ви. Рани, які вони мають на душі, не видно, але моліться, моліться, щоби Господь навернув їх і щоби пришвидшив мир. Це є важливим», – сказав Папа.

Схожі новини:

Поширити новину: