Польща: відкриття медичного факультету Люблінського католицького університету

Польща: відкриття медичного факультету Люблінського католицького університету

«Ми хочемо бачити цілісну людину – її соматичний, психічний і духовний аспект», – сказав ректор Люблінського католицького університету о. проф. Мирослав Каліновський під час урочистого відкриття медичного факультету, яке відбулося 5 жовтня 2022 р.

Новий факультет уже пропонує навчання з акушерства, медсестринства, біотехнології та дієтології, а з жовтня 2023 р. також розпочне роботу медичний напрямок. Підтримку новому факультету виразив міністр здоров’я Польщі Адам Нєдзєльський, який підкреслив, що збільшення кількості студентів-медиків призведе до кращої доступності лікарів для пацієнтів в майбутньому.

Ректор Люблінського католицького університету зазначив, що поява медичного факультету є реалізацією планів засновника Люблінського католицького університету о. проф. Ідзі Радзишевського, який хотів, щоб університет проводив наукові дослідження та освіту в якнайширшому обсязі. Ректор також зазначив, що присутність медицини в католицькому університеті є природною, оскільки походить безпосередньо з Євангелія. «Ісус не тільки сам зцілював, але й навчав піклуватися про кожного потребуючого, в тому числі й про хворих», – зазначив о. проф. Каліновський. Він підкреслив, що специфікою навчання на новому факультеті буде цілісне бачення людини в кожному аспекті її функціонування. Він навів результати міжнародних наукових досліджень, які підтверджують важливість духовної сфери для швидшого перебігу лікувального процесу.

Міністр охорони здоров’я Адам Нєдзєльський, який був присутній на урочистому відкритті факультету, нагадав, що однією з його цілей є підвищення доступності лікарів для пацієнтів. З року в рік планомірно зростає кількість робочих місць у медицині, чому сприяє започаткування підготовки лікарів у нових університетах.

«Цей навчальний рік – переломний. Ми зафіксували найбільшу кількість студентів-медиків за багато років», – сказав міністр, підкресливши, що створення медичного факультету в Люблінському католицькому університеті відповідає загальному напрямку діяльності Міністерства здоров’я, а тому університет може розраховувати підтримку зі сторони міністерства. «Ми хочемо виділити 40 мільйонів злотих у вигляді облігацій на підтримку цієї ініціативи», – заявив міністр Нєдзєльський.

Уповноважений ректора Люблінського католицького університету з питань розвитку медичного факультету та наук про здоров’я проф. д-р габ. Ришард Мачеєвський зазначив, що завдяки тому, що майбутні лікарі навчатимуться на одному факультеті з представниками інших медичних професій, вони отримають важливе уміння працювати в команді. Він підкреслив, що факультет має необхідну інфраструктуру та науково-педагогічний склад, які дозволять проводити навчання на високому рівні.

Відкриття медичного факультету стало вінцем кількарічних зусиль, спрямованих на збагачення пропозиції університету факультетами в галузі медичних наук і наук про здоров’я. Медичний напрямок доповнить дидактичну пропозицію факультету, де уже розпочалися заняття з медсестринства (навчання 1-го та 2-го ступенів), акушерства (1-го ступеня), дієтології (1-го ступеня) та біотехнології (1-го та 2-го ступенів). Заняття проводяться польською та англійською мовами. Ця діяльність відповідає також соціальним потребам, що виникають зі зростання частки людей старшого віку в польському та європейському суспільстві, поширення хвороб цивілізації, погіршення здоров’я дітей та підлітків у зв’язку зі способом життя чи ризиком наступних пандемій. Усі ці чинники спонукають до навчання більшої кількості лікарів, а також до досліджень у галузі медицини, біомедицини та біотехнологій, які мають не лише реагувати на існуючі загрози, а й прогнозувати майбутні, підвищуючи рівень безпеки громадян. За оцінками Вищої лікарської палати, у Польщі все ще не вистачає десятків тисяч лікарів.

Факультет працюватиме в університетському містечку Константинів, де розташована необхідна наукова та навчальна інфраструктура. Викладацький склад включатиме не лише викладачів Люблінського католицького університету, а й лікарів Центральної клінічної лікарні Міністерства внутрішніх справ та адміністрації у Варшаві та лікарень з Любліна та міста Пулави. Університет також налагодив співпрацю з провідними медичними центрами світу, в т.ч. з Медичним коледжем Вісконсіна в США, поліклінікою Джемеллі та Університетом «La Sapienza» в Римі, Університетом Святого Духа в Касліку в Лівані, Школою медицини та медичних наук Університету Наварри в Памплоні, Іспанії та Люблінським медичним університетом. Розпочалася також робота по створенню власної клінічної лікарні.

У жовтні 2023 року в Люблінському католицькому університеті розпочнуть навчання 60 майбутніх лікарів. Програма першого року навчання включатиме, серед іншого, заняття з анатомії, цитофізіології, хімії та біохімії, біофізики, фізіології, інформаційних технологій, основ телемедицини. Щоб стати студентом медичного факультету Люблінського католицького університету, випускники середньої школи повинні будуть скласти розширений іспит з біології та одного з предметів на вибір: математики, хімії чи фізики.

Текст: KUL

Фото: Tomasz Koryszko, KUL

Схожі новини:

Поширити новину: