Мукачівська дієцезія має нового диякона

Мукачівська дієцезія має нового диякона

9 червня 2022 року у свято Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священника, у мукачівському кафедральному соборі відбулося дияконське свячення семінариста Юрія Голотюка.

Про це повідомляє Мукачівська дієцезія.

«Відчувши покликання до пресвітерського служіння, певний час не міг прийняти його,» – поділився сам отець-диякон Юрій Голотюк. Але Бог мав свій план і поставив на шляху юнака багатьох вірних Богу та своїм обітницям служителів: гарний приклад радісного служіння о. Йосифа Трунка, що вже немолодий віком, запал у служінні зовсім юного у священстві о. Євгена Фізера та багато інших. А також різні спільноти – Світло Марії з Меджугор’я, Стабат Матер, що у Шенборні, та просто парафіяльні спільноти, котрі створили атмосферу родини та підтримали Боже скерування у покликанні.

Мукачівська дієцезія має нового диякона

Урочисту Месу очолив Апостольський адміністратор єпископ Микола Лучок ОР. Для участі в урочистості свячень прибули гості: о. Віктор Білоус – ректор Вищої Духовної Семінарії (ВДС) Святого Духа; о. Тарас Вдовченко – економ, префект ВДС Святого Духа; о. Павло Шендера – духовний отець ВДС Святого Духа; о. Анатолій Постолович – префект, психолог ВДС Святого Духа; о. Микола Леськів, адміністратор парафії Зіслання Святого Духа, м. Червоноград, Львівська обл., звідки родом на тепер вже диякон Юрій. Священники та диякони з Кам‘янець-Подільської та Києво-Житомирської дієцезій. Також були присутні священники, монахи та монахині Мукачівської дієцезії.

Мукачівська дієцезія має нового диякона

У проповіді, звертаючись до номінанта, єпископ Микола зокрема сказав: «Багато радості відчуваю!.. Як це може молодий чоловік закохатися у Церкву?» Звернувши увагу на чудову декорацію перед вівтарем, де була встановлена статуя Діви Марії з Меджугор’я, Апостольський адміністратор наголосив на тому, що саме там зродилося покликання Юрія – його любов до Церкви. «Якби ми хотіли собі уявити, а де ж це його кохана, то ось Марія втілює ту, з якою Юра вінчається… свою чоловічість віддає Церкві. Це не зовсім видима, але виразна Церква у нас» – зазначив єпископ.

Мукачівська дієцезія має нового диякона

Апостольський адміністратор підкреслив важливість любові до Церкви Христової, як до своєї коханої, за котру ми віддаємо своє життя. Покликання – «це не робота! Тут потрібна свобода, відданість, жертовність!» Також він згадав мученика за віру з наших терен – останнього єпископа, який в часі ІІ світової війни керував тодішньою Сатумарською дієцезією блаженного Яноша Шеффлера, який віддав своє життя за Церкву.

Мукачівська дієцезія має нового диякона

Завершив свою проповідь єпископ такими словами: «Без жертв нема любові. Нехай Господь цю любов, яку вклав тобі в серце, дуже сильно розпалює! Для тебе випрошую вірності у цих стосунках, великої дружби з Христом і єдності, за Яким ти пішов і Який тебе привів до цієї молодої. І для нас, всіх тут священників, щоб цей вогонь любові Христа до своєї Церкви завжди палав у наших серцях до кінця».

Мукачівська дієцезія має нового диякона

Перед проповіддю о. Віктор Білоус, ректор семінарії, представив кандидата. А семінарист підтвердив відповідями на питання свою охочість та намір служити Церкві у целібаті. Після проповіді відбувся спів літанії до всіх святих, молитва посвячення, вручення Євангелія та завершився обряд облечинами у далматику, котру допоміг одягти о. Микола Леськів, настоятель з рідного міста Юрія, Червонограду.

Мукачівська дієцезія має нового диякона

Всю Месу супроводжував чудовий спів хору. На завершення урочистості отець диякон висловив свою вдячність Богу та всім, хто був на його шляху, немов на карті, а також заохотив всіх присутніх до хвилинної молитві у тиші перед Богородицею за мир в Україні.

Мукачівська дієцезія має нового диякона
Мукачівська дієцезія має нового диякона

Тетяна Решетар

Схожі новини:

Поширити новину: