Папа призначив кардинала Маттео Дзуппі головою єпископату Італії

Папа призначив кардинала Маттео Дзуппі головою єпископату Італії

Архієпископ Болоньї, якому в жовтні виповниться 67 років, належав до Спільноти святого Егідія та відомий діяльністю на підтримку бідних і марґіналізованих.

Про це пише Vatican News.

Папа Франциск призначив кардинала Маттео Марію Дзуппі, архієпископа Болоньї, Головою Єпископської Конференції Італії. Про це єпископам, зібраним на 76-ту загальну асамблею, оголосив кардинал Ґвальтьєро Бассетті, архієпископ Перуджі-Чітта-делла-П’єве, дотеперішній очільник єпископату, прочинавши повідомлення від Святішого Отця. Вранці, 24 травня 2022 року, єпископи шляхом голосування обрали трійку кандидатів, які були передані Папі.

Кардинал Маттео Марія Дзуппі є уродженцем Риму. Під час навчання у ліцеї він познайомився із засновником Спільноти святого Егідія, приєднавшись до її діяльності на служінні марґіналізованим. Після здобуття диплому на Факультеті філософії та літератури Римського університету «La Sapienza», вступив до семінарії. Отримавши 1981 року пресвітерське рукоположення, став вікарієм, а 2000 – настоятелем базиліки Санта-Марія-ін-Трастевере. В 2010 році переведений на парафію святих Симона і Юди Тадея на східній околиці Риму. Папа Бенедикт XVI 2012 року призначив його єпископом-помічником Римської дієцезії, а Папа Франциск 2015 року – архієпископом Болоньї, ввівши 5 жовтня 2019 року до Колегії Кардиналів, надавши титул храму святого Егідія.

Схожі новини:

Поширити новину: