Сьома річниця підписання енцикліки «Laudato si’»

Сьома річниця підписання енцикліки «Laudato si’»

Друга енцикліка Папи Франциска, що побачила світ сім років тому, започаткувала процеси на різних рівнях, спонукаючи замислитися над необхідністю піклуватися про наш спільний дім і про кожне Боже створіння.

Про це пише Vatican News.

Сім років тому, 24 травня 2015 року, Папа Франциск на початку третього року понтифікату поставив підпис під своєю другою енциклікою, що влилася в шерегу соціальних енциклік Римських Архиєреїв. «Laudato si’» – перші слова «Пісні створіння» святого Франциска з Ассізі дали назву цьому документові, в центрі уваги якого піклування про наш спільний дім, і в якому Наступник святого Петра спробував поставити діагноз і запропонувати терапію, необхідну для того, щоб наша планета була придатною для життя також і майбутніх поколінь. Звернена до «всіх людей доброї волі», енцикліка, що складається із вступу та шести розділів і завершується двома молитвами, залишила слід не тільки в соціальній доктрині Церкви, але також позначила політичні, економічні та екологічні процеси в світі.

Маючи за плечами драматичний досвіт пандемії та маючи перед очима війну, що не перестає сіяти смерть і знищення, можемо розпізнати пророчий вимір слів Папи Франциска, який наголошував на тому, що в цьому світі все є взаємопов’язаним. Він нагадував, що цей світ походить не з хаосу і не з випадку, ані не є результатом свавільної всемогутності. Створіння належить до порядку любові, яка є фундаментальною рацією всього створеного. І таким чином кожне створіння є адресатом ніжності Небесного Отця, Який призначив їй місце у світі.

Тож чи не головним плодом енцикліки «Laudato si’» є саме те, що вона поміщає у контекст взаємопов’язаності ті аспекти, що раніше розглядалися як окремі. У тексті постійно зустрічаються вислови «цілісна екологія», «все є взаємопов’язаним», як також наголошення на тому, що «не існують дві окремі кризи, екологічна та соціальна, але радше єдина і складка суспільно-екологічна»: планета почувається зле, але й людина не в кращому становищі, страждаючи від посухи, голоду, ерозії ґрунтів, повеней, війн і корупції.

Роздуми Папи Франциска, запропоновані сім років тому, започаткували процеси на різних рівнях, залучаючи урядовців, похилих віком, молодь, а навіть і дітей, рішучих у тому, щоби зробити свою частку в справі піклування про наш спільний дім. Діяльність на користь довкілля виходить за межі культур, народів, географічних контекстів і віровизнання. Але слід також визнати, що Церква відразу стала джерелом ідей і проектів, завдяки яких слова Папи Франциска не залишаються мертвою літерою.

Схожі новини:

Поширити новину: