Сестра Марія Аґустіна Рівас Лопес – мучениця милосердя в Перу

Сестра Марія Аґустіна Рівас Лопес - мучениця милосердя в Перу

Скромна перуанська черниця, яку з ненависті до віри 1990 року вбили бойовики одного з відгалужень компартії Перу, проголошена блаженною 7 травня 2022 року.

Про це пише Vatican News.

«Якщо Бог з нами, хто проти нас?» – писав святий апостол Павло в Посланні до Римлян. Ці слова повністю втілила в життя сестра Марія Аґустіна від Ісуса Рівас Лопес, яку ласкаво називали Аґучіта, перуанська черниця, проголошена блаженною під час беатифікаційної урочистості в місцевості Ла Флоріда в Перу, де вона загинула з рук партизанських бойовиків 27 вересня 1990 року.

Урочисту Святу Месу очолив від імені Папи Франциска Архієпископ Меріди та Апостольський Адміністратор Каракасу у Венесуелі кардинал Бальтасар Енріке Поррас Кардосо, у співслужінні Преосвященного Ектора Міґеля Кабрехос Відарте, архієпископа Трухільйо (Перу), Президента Єпископської Конференції Перу та Президента Ради Єпископатів Латинської Америки та Карибського Регіону.

Кардинал Поррас Кардосо, проповідуючи під час Святої Меси, висловив велику радість з приводу того, що Понтифік доручив йому провести беатифікацію нової блаженної Католицької Церкви, доньки перуанського народу, що посвятилась Господеві в чернечому Згромадженні Пресвятої Богородиці Милосердя від Доброго Пастиря й самовіддано виконувала служіння серед убогих селян та корінного населення амазонського регіону. Вона стала жертвою ненависті до Бога та до Католицької Церкви, віддала життя за ближніх, наслідуючи Христа – Доброго Пастиря.

Християнське виховання в сім’ї

Як наголосив кардинал Поррас Кардосо, с. Аґучіта виросла в побожній родині, яка виховала своїх дітей в дусі глибокої віри та християнських чеснот. Антонія Лусьміла, а таким було її хресне ім’я, народилась 13 червня 1920 року в місцевості Коракорі в багатодітній сім’ї. Разом з десятьма братами й сестрами вона засвоїла християнські цінності справедливості й любові до ближнього. Хоч родина була небагатою, вона провела щасливе дитинство, в тісному контакті з природою та пошаною до навколишнього середовища.
У віці 14-ти років переїхала до столиці країни, міста Ліми, щоб навчатись у коледжі, який провадили Сестри Згромадження Пресвятої Богородиці Милосердя від Доброго Пастиря.

Покликання до чернечого життя

Там вона відчула покликання до чернечого життя й 1940 року вступила до цього Згромадження, прийнявши чернече ім’я Марії Аґустіни від Ісуса. Як вже було згадано, її ласкаво називали Аґучітою.

Пройшовши шлях чернечого приготування 1949 року склала вічні обіти й до 1988 року саме в столиці Перу виконувала різноманітні служіння: була медсестрою, вихователькою в середній школі, посвячувалась соціальному служінню серед неповнолітньої молоді, їй було доручене виховання майбутніх черниць.

Глибоке духовне життя сестри Аґучіти

Життя сестри Аґучіти було живим свідченням святості людей, які у вірі й простоті серця служать Господеві. Вона не написала богословських трактатів чи пастирських повчань, але у щоденному служінні несла любов Христа до всіх ближніх.

Рік перед мученицькою смертю, закінчивши духовні вправи-реколекції, сестра Марія Аґустіна написала до провінційної Пастоятельки: «Що стосується мого внутрішнього світу, то мені здається, що це останні дні мого життя і мушу їх використати, щоб не стати у вічності перед Господом з порожніми руками. Від самого початку мого чернечого життя ношу в серці мрію, щоб трудитись серед тубільців в амазонській сельві. Пройшло багато років і моя мрія ще не здійснилась, але я задоволена своїм життям, таким, яким воно є. Я – глина в руках Господа, і за все Йому дякую».

Місія в амазонському регіоні

1988 року сповнилась заповітна мрія сестри Аґучіти – виконувати місійне служіння серед корінного населення амазонської сельви. Сельва – це вологі, дощові екваторіальні ліси Південної Америки, переважно заселені автохтонним населенням.

Сестра Аґучіта отримала призначення до місцевості Ла Флоріда, де з повною самовідданістю посвятилась потребам селянських жінок та корінного населення, зокрема народності ашанінка. З простотою самозречення, радістю і відданістю вона розгортала успішний апостолят серед молодих жінок і дівчат.

Її чернече Згромадження трудилось у сфері освіти, зокрема поширення грамотності серед убогих селян, в сфері охорони здоров’я, покращення умов життя та харчування, навчання ремесла та катехизації дітей, молоді та дорослих.

Мучениця милосердя

У ті роки саме в регіоні Аякучо розпочала свою терористичну діяльність політична організація «Сяючий Шлях» – «Сендеро Люміносо», що була одним із відгалужень комуністичної партії Перу маркистсько-ленінсько-маоїстичного спрямування. Вона стала одним із найконфліктніших збройних партизанських рухів у Латинській Америці, що відзначилась також і агресивним ставленням до Католицької Церкви. Розпочались напади на храми, монастирі та католицькі місії. Священики, богопосвячені особи та вірні миряни зазнали переслідувань, тортур і смерті, зокрема за благодійну діяльність, за те, що дбали про освіту, охорону здоров’я та соціальну справедливість серед найубогіших верст населення, а тим самим, на переконання «Свяючого Шляху», відвертаючи їх від збройної боротьби, яку вони пропагували.

Незважаючи на постійну небезпеку, труднощі та ризики сестра Марія Аґустіна залишилась поруч із місцевим населенням. 27 вересня 1990 року озброєні загони «Сендеро Люміносо» увірвались в місцевість Ла Флоріда, наказавши всім мешканцям зібратись на головній площі.

Бойовики шукали настоятельку місцевого монастиря, яка в той час була відсутня. Тоді схопили сестру Аґучіту, яка почала просити відпустити інших ув’язнених замість неї. Почувши відмову, підняла очі до неба й почала молитись.

У присутності багатьох свідків сестру Марію Аґустіну розстріляли разом із шістьма іншими селянами, звинувачуючи в тому, що своїм милосердним служінням ближнім та просвітницькою діяльністю вона протистояла здійсненню їхніх підривних цілей і була «опіумом народу». Аж до наступного дня не дозволяли поховати розстріляних.

Беатифікаційний процес сестри Марії Аґустіни від Ісуса

Вже незабаром після мученицької смерті сестри Аґучіти поширилась опінія про її святість. 22 травня 2021 року Папа Франциск підписав декрет підтверджуючи мучеництво сестри Марії Аґостіни від Ісуса Рівас Лопес, а 7 травня 2022 року відбулась її беатифікація.

Схожі новини:

Поширити новину: