Папа: кризи сьогодення – нагода змінити напрямок задля кращого майбутнього

Папа Франциск написав передмову до книжки «Хрестоматія Laudato si’. Альянс піклування про наш спільний дім». Йдеться про збірку текстів, що розповідають про рецепцію однойменної енцикліки в різних частинах світу.Про це пише Vatican News.

Через енцикліку «Laudato si’», що вийшла в світ шість років тому, Папа Франциск закликав усіх усвідомити відповідальність за дбання про наш спільний дім, бути сторожами створіння, залучаючи за допомогою діалогу всіх до цієї справи. Це послання вилилося в різні ініціативи, знайшовши позитивне відлуння не тільки в католицькому середовищі, але й серед представників інших релігій та в суспільній і політичній сферах. Воно також вилилося в рефлексії різних особистостей та спільнот, які зібрані в книзі «Хрестоматія Laudato si’. Альянс піклування про наш спільний дім», яку з нагоди Конференції ООН з питань клімату, що відбувається в Ґлазґо, приготувало Ватиканське книжкове видавництво за підтримки Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові.

Цю книгу, передмову до якої написав Папа Франциск, після 12 листопада можна буде безкоштовно завантажити у форматі e-book із сайту Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, із сайту Ватиканського книжкового видавництва та на англійській сторінці порталу Vatican News. До неї ввійшли статті екоактивістів, дипломатів, церковних особистостей різних конфесій. Буде доступний також і традиційний паперовий формат.

Папа: час діяти разом

У передмові до збірки цих роздумів Папа Франциск називає її «належним підсумком» Спеціального року Laudato si’, який проводився від 24 травня 2020 до 24 травня 2021. Він зазначає, що «крик землі» та «волання бідних», які він представив у енцикліці «Laudato si’» як «емблематичний наслідок нашої поразки в піклуванні про наш спільний дім», підсилився надзвичайним станом, викликаним пандемією Covid-19, підтверджуючи слова Бенедикта XVI з енцикліки «Caritas in veritate», в якій він писав: «Те, як людина ставиться до довкілля, впливає на те, як вона ставиться до себе самої, і навпаки».

«Але не зважаючи на це, не забуваймо, що кризи є також вікном можливостей: вони є нагодою, щоби розпізнати помилки минулого та вчитися від них», – пише Папа Франциск, додаючи, що вони є також нагодою «змінити напрямок, змінити погані звички, щоби стати спроможними мріяти, спів-творити та діяти разом на користь здійснення кращого та справедливого майбутнього».

«Настав час мріяти про велике, переосмислити наші пріоритети – що ми цінуємо, чого прагнемо, чого шукаємо – та наново перепланувати наше майбутнє, зобов’язуючись діяти в нашому щоденному житті над здійсненням того, про що мріємо. Настав час діяти, і діяти разом! Вже відтепер!» – наголошує Папа.

Схожі новини:

Поширити новину: