Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Візит кардинала Краєвського до Ізюму: сморід агресора, що несе в собі смерть (ФОТО)

Сьогоднішній шлях Папського посланця для України, кардинала Конрада Краєвського проліг у найновіші «больові точки» нашої землі — до Харкова та Ізюма.

Про це пише CREDO.

Єпископ Ян Собіло, який розповідав про перебування ватиканського гостя перед обідом 19 вересня, згадав, що «десь саме зараз» кардинал має бути в Ізюмі.

Цим разом кардинала повіз ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук.

Після того, як владики повернулися до Харкова, єпископ Павло коротко описав цей складний для них день.

Ми сьогодні їздили до місць масових поховань, до Ізюма, там, де відбувалась ексгумація тіл. Враження страшенно важке. Коли бригада відкопувала, коли ми дивились на ці тіла, будь-як вкинуті в ями… одне тіло без ніг, у другого ноги поламані… Ніби не досить того, що смерть їхня була така нелюдська, то ще й поховання було абияке.

Також дуже сильний сморід, це мене сильно вразило — трупна отрута. Дуже тяжкий запах. І тих гробів так багато… Можна сказати, що це образ агресора, який прийшов на нашу землю. Агресора, який несе в собі смерть, несе в собі цю отруту, сморід отрути, має нелюдське обличчя.

На кардинала це також справило дуже велике враження. Ми ходили з ним разом, він на все це дивився, і для нього це очевидно було глибоким пережиттям.

Також ми відвідали поліційну дільницю, з якої рашисти зробили катівню. Ми заходили в ті підвали, у місця, де тих людей тримали, — жахливі умови, холодно, сиро, темно, брудно, повністю нелюдські умови. Отож відкрилося це зло і весь той злочин, скоєний на цих теренах, — і він ще відбувається, а ми можемо тільки себе запитувати, що ще залишилося не відкритим…

Далі кардинал сьогодні ще відвідує священників у Харкові, спілкується з людьми. Ми, власне, зараз на тій самій багатостраждальній Салтівці, в парафії отців-вікентійців. Зараз уже, можна сказати, тут тихо, — порівняно з тим, що було. Люди працюють, потроху ремонтуються теплотраси. Те, що раніше долітало, вже не долітає, бо фронт відкинули, ну але те, що долітає по всій Україні, то в нас у Харкові так само є… але зараз, слава Богу, спокійно і тихо. Отці-вікентійці були і залишилися на Салтівці, і отець кардинал їх провідує, так само як усіх інших священників і монахів, які залишилися працювати по своїх парафіях у воєнний час, які служать, допомагають людям. Кардинал зустрічається і зі священниками, і з цими людьми, щоби їх самих теж підтримати.

Зустрічається він і з представниками інших релігійних спільнот і Церков. Тобто його приїзд — це знак присутності Святішого Отця з тими, хто є на цій землі, хто залишився, вистояв. Це його місія. Представники інших релігійних спільнот чи Церков не мають нічого проти того, що він представляє главу католиків, а як він дарує розарії, то вони навіть радіють.

Сьогодні, до речі, як ми проїжджали через блокпост, і там давали розарії — даємо і кажемо: це з Ватикану, це у нас кардинал, це від Папи, — а хлопці одразу: та ви що! А дайте й мені! І ще отому, він теж віруючий! Це дуже втішні хвилинки.

Завтра кардинал Краєвський вирушить із Харкова в бік Києва. Його місія тут завершується.

Фото: єпископ Павло Гончарук

Поширити новину: