Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Освєнцім: молитва за мир у 80-ту річницю смерті Едіт Штайн

Молитва серед руїн газових камер і крематоріїв колишнього нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, міжнародний телеміст, чування в кармелітському монастирі та Свята Меса під проводом кардинала Черні. Такими будуть відзначення 80-річчя відходу до вічності святої Терези Бенедикти від Хреста Едіт Штайн.

Про це пише Vatican News.

«У час, коли Європа переживає трагедію війни Росії проти України, яка торкається нас усіх, хочемо в особливий спосіб звернутися до покровительки Європи, просячи її про допомогу. За її заступництвом будемо молитися за мир в Європі й за те, щоб краще зрозуміти нашу місію в цьому світі», – читаємо в запрошенні «Осередку молитви й діалогу в Осв’єнцімі» взяти участь у спогадуванні 80-ї річниці смерті святої Терези Бенедикти від хреста Едіт Штайн, яке відбудеться 9 серпня 2022 року.

Відзначення розпочнеться молитовною ходою в колишньому концтаборі від перону до пам’ятника серед руїн газових камер і крематоріїв, спогадуючи останню дорогу сестри Терези Бенедикти від хреста. Після обіду в «Осередку діалогу та молитви» відбудеться чування й міжнародний телеміст із членами Товариства Едіт Штайн в Німеччині та студентами католицького університету в Нагасакі, спогадуючи також річницю ядерного бомбардування цього міста. Врешті, в монастирі кармеліток в Освєнцімі кардинал Майкл Черні, Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, відслужить Святу Месу. На урочисті заходи зберуться представники Товариств Едіт Штайн з Польщі, Австрії, Німеччини та Голландії.

Едіт Штайн народилася 1891 року в єврейській сім’ї. Маючи 14 років, оголосила себе атеїсткою. В Ґеттінґені під проводом відомого філософа Едмунда Гуссерля захистила докторат. Під час першої світової війни була медсестрою Червоного Хреста. Під впливом німецького філософа Шелера почала цікавитися католицтвом, згодом через події в особистому житті і завдяки творам святої Терези Авільської пережила навернення. В 1922 році вона прийняла Святу Тайну Хрещення, а 1933 року вступила до кармелітського монастиря в Кельні, прийнявши ім’я Тереза Бенедикта від хреста.

Коли в нацистській Німеччині розпочалося переслідування євреїв, сестра Тереза Бенедикта була переведена до Нідерландів. Під час масових арештів голландських євреїв 1942 року була заарештована також і вона. Правдоподібно, 9 серпня загинула в газовій камері в Аушвіці, а тіло було спалене. Святий Йоан Павло ІІ беатифікував її 1 травня 1987 року, а 11 жовтня 1998 проголосив святою. Врешті, через рік він проголосив її співпокровителькою Європи.

Поширити новину: