Школа співу у домініканців: досвід єдності, молитви та підтримки

Школа співу у домініканців: досвід єдності, молитви та підтримки

12 –14 травня 2023 року в Києві відбулася вже третя Школа літургійного співу під проводом домініканців. Майже 20 учасників з різних куточків України разом вивчали особливості літургійної музики та хорового співу.

Про це повідомляє сторінка Домініканці в Україні.

У вивченні учасникам допомагали викладачі літургійно-музичних курсів, що функціонують при Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві – Олександр Лось та Антон Шпак, а також ініціатор і засновник Школи літургійного співу о. Томаш Самульнік ОР.

Для кожного це був час єднання у молитві та навчанні. Вчились слухати одне одного та підтримувати – як у молитві, так і у співі. Насправді це був своєрідний співочий та молитовний інтенсив: спільна молитва вранці та ввечері, Євхаристії, конференція та шість майстер-класів. І, звісно ж, багато спілкування і ділення досвідом під час спільних сніданків, обідів та вечерь під проводом домініканців.

«Я вперше був на Школі літургійного співу, тому моя думка не буде професійною, але все ж напишу про свої враження. Насамперед хочу подякувати братам-домініканцям і всім, причетним до організації цих реколекцій. Саме реколекцій, оскільки весь час ми перебували в єдності на молитві, чи співаючи, чи молячись, чи відпочиваючи. Мені дуже сподобались майстер-класи брата Томаша Самульніка ОР, брата Войчеха Гомулки ОР, пана Олександра Лося та пана Антона Шпака. На них я дізнався багато нового, такого, що допоможе мені в служінні співом. Але найголовніше, мабуть, те, що завдяки Школі всі ми мали можливість живого відкритого спілкування з колегами, професіоналами чи аматорами, але, безперечно, цікавими та обдарованими особистостями. На закінчення реколекцій ми співали на недільній Літургії, під час якої виконували твори, які вивчали на майстер-класах. Напевно, спеціалісти знайшли б огріхи в нашому співі, але ми співали з натхненням та любов’ю, і, як на мене, нам це вдалось», – розповідає учасник Станіслав з київської парафії св. Миколая.

Про свій досвід зустрічі також розповіла Марина з парафії Вознесіння Ісуса Христа у Виноградові (Закаррпаття): «Починаючи з того часу, як почула про школу, і до сьогодні бачу дивні речі, ніби хтось весь час мене веде. Як по приїзді нас зустріли, все складалося найкращим чином, всюди встигли, все побачили і сирен не було. Я б так ніколи не змогла спланувати час. Зі мною залишилися враження і досвід. Як я вперше взяла участь у ранішній і вечірній молитвах. Це особливе відчуття, коли ти читаєш-співаєш на одній ноті. Для мене це нове відчуття розмови з Богом. Як наші викладачі просто і легко доносили складні для мене речі, акорди, гами, тональності, секунди… Як ми довго розмовляли за сніданками і вечерями про речі, які нас хвилюють, і не хотіли розходитись».

Нагадуємо, у грудні 2021 року при Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві стартувала Школа літургійного співу. Школа має практично–реколекційний характер. З одного боку це можливість навчитися нових літургійних пісень, здобути музичні вміння та отримати досвід у хоровому співі, але в першу чергу це особиста та спільна зустріч з Господом під час Літургії Годин, Євхаристії та адорації в тиші.

Схожі новини:

Поширити новину: