Святіший Отець: дар братерської любові – основа християнського життя

Святіший Отець: дар братерської любові – основа християнського життя

У промові, приготованій на зустріч із заснованою у Франції «Спільнотою Блаженств», що належить до руху харизматичного оновлення, Папа Франциск наголосив на важливості поєднання споглядального стилю життя та місії.

Про це пише Vatican News.

У понеділок, 17 квітня 2023 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції представників «Спільноти Блаженств», католицької спільноти, що 50 років тому зродилася у Франції в контексті руху харизматичного оновлення. Її ідея полягає у житті в спільноті, поєднуючи мирянський і богопосвячений стиль, наслідуючи першу єрусалимську громаду. У своєму слові, врученому у письмовій формі, Святіший Отець назвав цю харизму спільноти «даром для Церкви та для світу», виокремивши її характерні риси, якими є «досвід п’ятидесятниці» та «есхатологічний вимір».

Розмаїте апостольське служіння

Наступник святого Петра відзначає розмаїте апостольське служіння членів спільноти, літургійна молитва в домах яких «приваблює багатьох людей», а періоди духовної віднови для окремих осіб і для груп «дають змогу ділитися цим досвідом з іншими». Папа також схвально відгукнувся про різні гуманітарні проекти в країнах, що розвиваються. «Дорогі браття й сестри, все це – причина складати подяку Богові. Особливо, ваші зусилля в служінні найбезпораднішим і марґіналізованим у суспільствах, заражених культурою відкидання мов непотребу», – пише він, виокремлюючи служіння вислуховування тих, хто потрапив у труднощі, яке поширюється також і на в’язниці.

Святіший Отець також дякує «Спільноті Блаженств» за «принагідні місії», ку вона здійснює влітку в місцях, куди люди їдуть у відпустки, організовуючи молитву, Святі Меси та євангелізаційні зустрічі, виявляючи готовність нести Боже слово в усі середовища. Заслуговує на згадку, за його словами, організація міжнародних зустрічей, ділячись своїм досвідом з християнами всього світу, а також регулярні паломництва до Святої Землі та інших місць, відкриваючи коріння віри.

Братерська любов – основа християнського буття

«З огляду на це, дорогі браття й сестри, дякую вам за ваші старання в богопосвяченому житті та за служіння, яке надаєте Церкві та світові. Ваша спільнота, заснована на духовності споглядання, молитви та місії, робить важливий внесок у міжрелігійний діалог, у поширення миру та в захист прав людини, а ваше свідченння для багатьох є джерелом натхнення», – стверджує Папа, зазначаючи, що у спільнотному житті вони втілюють «дар братерської любові, що лежить в основі нашого християнського буття».

Схожі новини:

Поширити новину: