Єпископ Крочіата: єдність Європи далі є під загрозою

Єпископ Крочіата: єдність Європи далі є під загрозою

Найсерйознішим приводом для занепокоєння є війна, що триває в Україні, та її дестабілізуючий вплив на Європу, на відносини між різними країнами, заявив в інтерв’ю Радіо Ватикану новий очільник Комісії єпископських конференцій Європейського Союзу. Він визнає, що Євросоюз досить швидко знайшов єдність у своїй реакції на цю драму, але ця єдність знаходиться під загрозою зсередини, оскільки Європа в той же час стикається з серйозною соціальною та економічною кризою, яка є джерелом напруженості.

Єпископ Маріано Крочіата нагадує, що водночас ми також маємо справу з екологічними, демографічними та цифровими трансформаціями, які призводять до поступових, але неминучих змін у способі життя, способі мислення та поглядах на спільну побудову Європи та її майбутнє.

На запитання, які кроки має зробити Європа у зв’язку з війною в Україні, новий очільник COMECE відповів: «Дуже важко сказати, які кроки слід зробити після того, як ми протягом року стали свідками всіляких спроб і дій з усіх боків, щоб налагодити контакти, розпочати діалог. Труднощі дійсно величезні … Ми маємо справу з двома країнами, які, перебуваючи в дуже різних ситуаціях – загарбника і загарбаного, агресора і жертви агресії – не виглядають схильними до раціональних рішень, і важко думати про можливість ініціювання мирних процесів, якщо нам не вдасться якимось чином залучити цих двох учасників, між якими, повторюю, існує велика різниця, коли йдеться про відповідальність за цей конфлікт і про роль, яку вони відіграють у ньому. Тому, без сумніву, слід заохочувати всі спроби контакту, діалогу, зустрічей. Це суто політична динаміка. Є глобальні гравці, які мають можливість діяти, а є багато інших акторів, які повинні нагадувати про необхідність знайти спосіб зупинити війну, відкрити серйозний діалог. Ми сподіваємося на це, ми молимося за це і ми працюємо над цим. Мені здається, що Святіший Отець справді зробив усе можливе. Ми підтримуємо його і приєднуємося до його зусиль. Ми не повинні опускати руки чи зневірюватися в цій справі, кожен відповідно до свого місця, можливостей і відповідальності».

Нагадуємо, 22 березня 2023 року, в рамках весняної пленарної асамблеї, Комісія єпископських конференцій ЄС обрала свого нового президента та чотирьох віце-президентів. Новим очільником став представник Єпископської конференції Італії єпископ Маріано Крочіата, ординарій Латіни-Террачіни-Сецце-Пріверно. У цьому служінні він замінить кардинала Жана-Клода Оллеріша, архієпископа Люксембурга, який очолював COMECE в 2018-2023 роках.

Схожі новини:

Поширити новину: