Комісію єпископатів ЄС очолив італійський єпископ Маріано Крочіата

Комісію єпископатів ЄС очолив італійський єпископ Маріано Крочіата

До нового проводу Комісії єпископських конференцій Європейського Союзу (COMECE) ввійшли ієрархи з Франції, Португалії, Литви та Данії.

Про це пише Vatican News.

У середу, 22 березня 2023 року, в рамках весняної пленарної асамблеї, Комісія Єпископських конференцій ЄС обрала свого нового президента та чотирьох віце-президентів. Новим очільником став представник Єпископської Конференції Італії єпископ Маріано Крочіата, ординарій Латіни-Террачіни-Сецце-Пріверно. У цьому служінні він замінить кардинала Жана-Клода Оллеріша, архієпископа Люксембурга, який очолював COMECE в 2018-2023 роках. Віце-президентами обрані представники Франції, Португалії, Литви та Данії архієпископ Діжона Антуан Еруар, єпископ Фуншала Нуно Браз да Сілва Мартінс, єпископ Вилькавишкіса Рімантас Норвіла та єпископ Копенґаґена Чеслав Козон.

Приймаючи вибір, сімдесятирічний італійський єпископ подякував членам асамблеї за виявлену довіру. «Це ключовий період для Європи та Церкви», – заявив він, наголошуючи на тому, що «єдність і солідарність потрібні більше, ніж будь-коли раніше», в цей період відновлення після пандемії, що повинно бути «справедливим і сталим», з надією на те, що «ніхто не буде залишений позаду». Ієрарх також висловив побажання, що буде відновлене покликання Європейського Союзу бути джерелом розвитку й гарантом миру для континенту та світу.

Після виборів делегати від єпископатів ЄС обговорили разом з Державним Секретарем Святого Престолу гуманітарні, геополітичні та соціальні виклики, пов’язані з війною в Україні, обмінявшись думками про те, яким чином Церква може підбадьорити і зробити свій внесок у роль ЄС як будівничого глобального миру.

Схожі новини:

Поширити новину: