Єпископат ЄС: територіальна цілісність та міжнародне право були серйозно порушені

Єпископат ЄС: територіальна цілісність та міжнародне право були серйозно порушені
Фото: https://www.comece.eu/bishop-mariano-crociata/

У заяві стосовно війни в Україні єпископи Європейського Союзу прагнуть виразно зазначити, що ми маємо справу з агресією, порушенням міжнародного права і територіальної цілісності, а також те, що миру не буде без справедливості, без виправлення завданої шкоди. Про це сказав віцеголова СОМЕСЕ єпископ Мар’яно Крочіата.

Повідомляється на сайті CREDO з посиланням на Opoka.

 – Діалог принципово необхідний, – сказав ієрарх, – але він не може бути діалогом, якщо вихідною точкою не будуть конкретні дані фундаментального значення, які мають бути зрозумілими для нас самих і для інших. По-перше, що ми маємо справу з агресією. Ми не стверджуємо, що це агресія однієї країни щодо іншої, але що це агресія політичної влади однієї країни, політичне рішення нинішнього уряду цієї країни, а не країни як такої. Однак же це – агресія. І ще одна справа, про яку потрібно пам’ятати: що всіма можливими способами треба прагнути до діалогу, яких охопить обидві сторони. Ми не можемо мати участі в несправедливості з боку тих, хто прагне затягувати цей конфлікт. Треба прагнути до його завершення, – але з повною ясністю в іншій справі основоположного значення, а саме, що територіальна цілісність і міжнародне право були серйозно порушені. Тому це потрібно виправити. Немає миру без справедливості. Це також має бути чітко сказане. І це стосується кордонів, міжнародного права, а також заперечення законності під час війни. Ми бачимо це у вигляді убивства стількох невинних людей, інтервенції, які не мають нічого спільного з мілітарними цілями, бо тут немає боїв між арміями, а є тільки атака на структури і невинних людей, причому в ситуації їх ослаблення.

Єпископ Крочіата розповів, що на засіданні Комісії єпископатів країн ЄС також говорилося про міграції, викликані війною в Україні. Йшлося і про драму людей, змушених покинути свої домівки, та про свідчення країн, особливо сусідніх, які надали їм притулок. Підкреслювалося, що треба тиснути на інституції ЄС, щоб вони виділяли необхідну підтримку як Україні, так і державам, що прийняли біженців.

Схожі новини:

Поширити новину: