Єпископ Кривицький SDB: служіння священника – це служіння Божим дітям 

Єпископ Кривицький SDB: служіння священника – це служіння Божим дітям 

У більшості українських дієцезій Меса мира, яка зазвичай звершується у Великий Четвер, з огляду на душпастирські потреби та можливості відбувається у Великий Вівторок. Меса мира – це особлива зустріч ординарія та єпископів-помічників зі священниками, які служать в дієцезії. Це також час відновлення священницьких обітниць та освячення мира та єлеїв.

У Київсько-Житомирській дієцезії цього року Меса мира звершувалась у конкатедральному храмі св. Софії в Житомирі. Це була також нагода молитись за душу єпископа Яна Пурвінського, друга річниця смерті якого припадає на 6 квітня. 

Під час Святої Меси проповідь виголосив ординарій єпископ Віталій Кривицький SDB. Він пригадав, що священство – це Божий дар. «Сьогоднішній день, так само як і священницькі реколекції, пригадування для нас, що священство – це не є щось в нас самих, це не професія, а участь у Христовому священстві». 

Проповідник також пригадав присутнім священникам про важливість усвідомлення того, що Бог – головний режисер історії спасіння і завдання Його служителя – кожного дня відкривати Божий задум. Служіння священника – це служіння Божим дітям, це годування їх Божим Словом та жертовна любов до них, яка має джерело не у власних силах, а в силі Христа. Єпископ підкреслив, що ця любов є настільки можлива, наскільки ми наближені до Бога. Так само і проповідування Слова вимагає найперше індивідуальної зустрічі з цим Словом. 

На завершення єпископ Кривицький пригадав про досвід, який підкреслює важливість таїнств для військових, які вирушають на фронт. Ординарій заохотив до поглиблення розуміння того, що ми залежні від таїнств, бо вони зміцнюють нас щодня.     

Під час Меси були освячені миро (для таїнств Хрещення, Миропомазання, Священства), єлей для таїнства Єлеопомазання хворих та єлей катехуменів.  

Єпископ Кривицький SDB: служіння священника – це служіння Божим дітям 

Після Євхаристії єпископи та священники помолились біля могили єпископа Яна Пурвінського, що знаходиться поруч з конкатедрою.  

Фото: Київсько-Житомирська дієцезія

Схожі новини:

Поширити новину: