Меса мира у Львівській катедрі: оживити відносини з Христом

Меса мира у Львівській катедрі: оживити відносини з Христом

4 квітня, у Великий Вівторок, у Львівській митрополичій базиліці Успіння ПДМ відбулася конгрегація священників та богопосвячених осіб Львівської архідієцезії. Як і щороку, у Великий Вівторок священики з усієї дієцезії з’їжджаються до Кафедрального собору, котрий є матір’ю всіх церков архідієцезії, щоб разом зі своїм ординарієм служити Святу Месу освячення Мира.

Про це пише Львівська архідієцезія.

Перед Святою Месою було молитовне чування та адорація Пресвятих Дарів. Євхаристію, яка розпочалася о 10:00, разом з ординарієм архієпископом Мечиславом Мокшицьким співслужили єпископ-помічник Едуард Кава, єпископ-помічник Леон Малий, ректор, вихователі та викладачі семінарії разом з прибулими священниками з усіх деканатів нашої дієцезії. Гомілію до священників проголосив єпископ-емерит Жешівської дієцезії Казімєж Гурни.

Проповідник пригадав про велику таємницю, до якої ми наближаємось – Святе Тридення, коли звершилось наше відкуплення. «Ми не лише згадуємо події, які мали місце 2 тисячі років тому, але маємо нагоду пережити та відновити свою єдність з Господом, – зауважив єпископ-емерит Казімєж. – Бути з Ним під час страждання та взяти участь у радості Його воскресіння. Від цього залежить у великій мірі динамізм та ентузіазм жертви нашого життя Господу. Великий Четвер – це великий день для священників, бо вони обдаровані найбільшим даром – Христовим Священством. Велика П’ятниця показує нам приклад Ісуса, Який помираючи на хресті, молився за ворогів, просив, щоб Отець простив їм, бо не знають, що чинять. Ми часто забуваємо про те, що маємо молитись про навернення ворогів. Легко можемо засуджувати і осуджувати, а як важко нам молитись за ворогів. Другий приклад для нас – розбійник, розп’ятий поруч з Ісусом, який виявив глибоку скруху та смирення. Він був першим, хто отримав гарантію неба від Ісуса». Завершуючи проповідь, єпископ пригадав приклади святих священників, богопосвячених осіб та мирян, які можуть нам допомогти поглибити наше духовне життя та оживити відносини з Господом.

На завершення Літургії пролунали слова привітання Львівського митрополита Мечислава. Слова подяки та вітання від імені всіх священників архідієцезії склав о. декан Анджей Маліг.

Святкування Меси Мира є особливим свідченням єдності Церкви, показує повноту священничої влади єпископа і єдності з ним всіх священників. Під час Святої Меси священники відновили свої обітниці, які давали під час рукоположення. Архієпископ Мечислав Мокшицький освятив єлей хворих, а також єлей катехуменів та хризму (запашну олію, яка протягом року використовуватиметься під час таїнств Хрещення, Миропомазання і Священства), що після Святої Меси священники забрали до своїх парафій.

Тест і фото: Олександр Кусий

Схожі новини:

Поширити новину: