Парафія св. Миколая звертається до Президента України у справі повернення храму

Парафія св. Миколая звертається до Президента України у справі повернення храму

Як повідомлялося, 3 квітня католицькі священники Київщини отримали відзнаки від державної влади за активну громадську позицію та гуманітарну діяльність. Відзнаку отримав також і настоятель парафії св. Миколая у Києві о. Павло Вишковський ОМІ. Попри проблеми з поверненням костелу, у час війни парафія перетворилась у свого роду гуманітарний хаб. У зв’язку з погіршенням стану храму та зволіканням із передачею святині законному власнику, парафія звернулась до Президента України з листом.

«Релігійна громада Римсько-Католицької Церкви Київсько-Житомирської дієцезії Парафії св. Миколая (надалі – Парафія) звертається до Вас з проханням завершити реалізацію Указу Президента України від 18 серпня 2020 р. №329і забезпечити якнайшвидше повернення костелу святого Миколая вірянам, задля порятунку храму для християн-католиків України та пам’ятки культури для українського суспільства загалом.

Лідери європейських країн та Сполучених Штатів Америки, а також вся католицька спільнота, яка за декілька днів святкуватиме найбільше християнське свято – Великдень, знаючи про ситуацію київського храму св. Миколая, здивовані та занепокоєні тим, що його досі, попри запевнення та 30-річні обіцянки, не повернули вірянам», – йдеться у листі.

Активну діяльність парафіяльної спільноти відзначила також державна влада. Попри війну та непростий стан святині спільнота живе та допомогає через різноманітні харитативні акції. «Я приємно здивований тим, що КОДА зауважила діяльність парафії св. Миколая в Києві під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Так, ми залишились, не втекли, ми намагалися щось робити у міру наших сил. Завдяки заохоченню єпископа-ординарія Київсько-Житомирської дієцезії наш костел став гуманітарним хабом для Київської і Чернігівської областей. Ми роздавали і розвозили гуманітарну допомогу найнужденнішим тоді, коли Київщина і Чернігівщина були під обстрілами. Все це стало можливим тільки тому, що з 24 лютого 2022 року ключі від храму мала парафія, що давало їй повну свободу дій. Костел був відчинений, він діяв і жив, завжди наповнений людьми, яким потрібна була допомога, і тими, що попри втому могли їм допомагати. Це ще раз підтверджує, що Божий дім має функціонувати згідно зі своїм призначенням. Сьогодні нагороду отримав також о. Михайло Романів, настоятель храму у Фастові. Треба поїхати туди і подивитися скільки добра у тому місті, суспільству та загалом Україні, зроблено завдяки тому, що храм наприкінці 1990-х віддали парафії», – зазначив о. Павло Вишковський ОМІ.

У листі також йдеться про важливі кроки для припинення руйнування храму. «Без отримання костелу в постійне користування парафія не може залучити достатню кількість ресурсів для проведення всіх необхідних робіт з порятунку будівлі від руйнування, бо численні благодійники-фундатори готові надавати допомогу лише за наявності документів передачі костелу парафії. Не передбачене таке фінансування і державним бюджетом з відомих причин».

Нагадуємо, передача костелу у постійне користування парафіяльної спільноти не пізніше 1 червня 2022 року. Попри численні обіцянки міністерство культури та інформаційної політики постійно зволікає з виконанням домовленостей.

Схожі новини:

Поширити новину: