Канонічна візитація – це краще знайомство єпископа з парафіяльними спільнотами

Канонічна візитація – це краще знайомство єпископа з парафіяльними спільнотами
Візитація у м. Хуст

Від початку березня в Мукачівській дієцезії проходять канонічні візитації, де єпископ Микола Лучок ОР, Апостольський адміністратор у супроводі отця Сергія Герзанича, канцлера курії, відвідують парафії.

Про це пише Мукачівська дієцезія.

Канонічна візитація це процедура, яка зобов’язує єпископа хоча б раз на п’ять років відвідати всі свої парафії. В рамках візитації відбувається зустріч з усіма структурами, присутніми в парафії: парафіяльною, економічною, пасторальною радами, співпрацівниками, катехитами, молитовними групами, співпрацівниками Карітасу. Є можливість також і особистих розмов з єпископом. В свою чергу канцлер, який супроводжує єпископа, перевіряє канцелярські справи, документацію, метричні книги.

Власне суть канонічної візитації полягає в кращому знайомстві зі спільнотами, виявлення складностей та пошук шляхів до розвитку та зростання. Часто вважається, що візитація є контролем, «ревізією», але насправді вона несе в собі сенс присутності єпископа в житті кожної конкретної спільноти для взаємного збагачення. Візитація триває зазвичай щонайменше один день для конкретної парафії.

Цього разу візитації розпочалися з парафій Верхньо-Тисянського деканату.

Першими візитацію переживали парафії, в яких настоятелем є декан Олександр Сулінчак, а саме м. Хуст, смт. Буштино та с. Усть-Чорна. Після них були спільноти отця Андрія Кващука м. Тячів з філією с. Округла та смт. Вишково. Далі візитація відбулася в смт. Солотвино, с. Кобилецька Поляна та с. Великий Бичків, в яких служить отець Роман Шнеп. Ще в найближчі дні від 31 березня до 3 квітня єпископ пробуде з візитацією в самих крайніх парафіях дієцезії у отця Шандора Манковича. Це велика група парафій, а саме м. Рахів та філія Рахів-Ціпцерай, смт. Ясіня та філія Ясіня-Свидовець, с. Ділове та с. Богдан.

«Особисто досвідчую велику Божу благодать та його присутність у часі візитацій. Хочеться зацитувати єпископа Миколу, який після кожної візитації, яка насправді вимагає багато сил та енергії, по дорозі додому завжди каже: «…наскільки все це було потужно». Подяка Богу за таку унікальну можливість бути єпископу в кожній парафії не лише на короткий час урочистості, але і декілька днів у такій неформальній обстановці», – поділився своїми враженнями отець Сергій Герзанич.

Схожі новини:

Поширити новину: