Конгресмени США занепокоєні щодо ситуації довкола київського костелу св. Миколая

Конгресмени США занепокоєні щодо ситуації довкола київського костелу св. Миколая

Український уряд вже понад рік отримує зовнішню допомогу, водночас, відмовляється допомагати власним громадянам у відновленні історичної справедливості.

З початком Великого Посту отець Павло Вишковський ОМІ побував з душпастирсько-робочим візитом у США. Священник провів восьмиденні реколекції для спільноти Сестер Бенедиктинок-Місіонерок у місті Гантінгтон, поблизу Нью-Йорка. Крім цього, настоятеля парафії св. Миколая запросили провести духовні вправи у парафіях: Успіння Пресвятої Діви Марії у м. Копейк та Святих Ангелів-Хранителів у Брукліні (Нью-Йорк). Ці дні духовної віднови були також нагодою для зустрічі з українськими біженцями й спільних реколекцій українською мовою.

Виконуючи своє головне завдання – проповідування Божого слова, о. Павло Вишковський провів низку зустрічей, що стосувалися повернення костелу св. Миколая м. Києва. Місіонер-облат зустрівся з представниками VIVAT International і конгресменами США, яким вручив листи й звернення парафіян з проханням сприяти остаточному поверненню костелу св. Миколая вірянам-католикам.

Найбільше здивування і занепокоєння у американських політиків викликала позиція українського уряду, який, отримуючи допомогу від усього світу, відмовляє у відновленні історичної справедливості власним громадянам. За океаном добре знають про т. зв. більшовицьку націоналізацію церковного майна – у наслідку комуністичного свавілля Церква була позбавлена храмів, а священників – страчено. Саме таким чином Миколаївський костел перейшов до рук спочатку совєтської «тюрми народів», а згодом і українська держава оголосила святиню своєю власністю.

Нагадаємо: боротьба за київський римсько-католицький храм св. Миколая триває вже понад 30 років. Костел потребує реставрації й капітального ремонту, але, спочатку корупція, а потім і війна стали на заваді повернення храму вірянам. Відновлення історичної справедливості є головною умовою міжнародних благодійних організацій щодо виділення фінансової допомоги на капітальне відновлення київської святині.

Схожі новини:

Поширити новину: