Ватикан: підписання угоди з Мусульманською радою старійшин

Ватикан: підписання угоди з Мусульманською радою старійшин

Зміцнення діалогу та сприяння мирному співіснуванню між послідовниками різних релігій і культур у світі. Такою є мета меморандуму, підписаного між Дикастерією в справах міжрелігійного діалогу та Мусульманською радою старійшин.

Про це пише Vatican News.

На початку березня в осідку Дикастерії в справах міжрелігійного діалогу відбулося підписання меморандуму про порозуміння між цією дикастерією та Мусульманською радою старійшин з метою посилення міжрелігійного та міжкультурного діалогу. Свої підписи поставили Генеральний секретар Ради суддя Мохамед Абделасам і очільник ватиканської інституції кардинал Міґель Анхель Аюсо Ґіхот. Угода передбачає створення постійного спільного комітету з питань ісламсько-християнського діалогу, який співочолюватимуть обидві сторони і який проводитиме щорічні зустрічі з метою координування зусиль й спільних ініціатив.

Внесок у загальнолюдське братерство

Під час церемонії підписання кардинал Аюсо Ґіхот відзначив зусилля Мусульманської ради старійшин, яку очолює Великий Імам Ахмад Аль-Таїб, підкреслюючи його дружні стосунки та зв’язки із Папою Франциском, що стали джерелом натхнення для багатьох мільйонів віруючих у світі. Префект Дикастерії в справах міжрелігійного діалогу переконаний, що цей меморандум допоможе поглибити співпрацю та стане каталізатором для проектів з метою поширення мирного співіснування та людського братерства на глобальному рівні.

Ще один крок уперед

Мохамед Абдесалам, у свою чергу, ствердив, що ця угода вписується у контекст посилення ісламсько-християнського діалогу на основі історії співісування та принципів, які містить підписаний 2019 року в Абу-Дабі Документ про загальнолюдське братерство задля миру у світі. За його словами, Мусульманська рада старійшин і католицька Церква співпрацюють вже у багатьох проектах з метою сприяння діалогові та співіснуванню, прикладом чого є нещодавній міжрелігійний форум у Бахрейні. Він підкреслив, що численні кризи, з якими сьогодні зустрічається світ, вимагають об’єднання зусиль політичних і релігійних лідерів, аби вказати світові на шляхи подолання цих викликів.

Схожі новини:

Поширити новину: