Брат Алоїз: екуменізм в часі війни вимагає незгасної терпеливості

Брат Алоїз: екуменізм в часі війни вимагає незгасної терпеливості

У Римі завершилася зустріч організаторів екуменічного чування «Разом», що 30 вересня відбудеться на площі Святого Петра напередодні відкриття XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів. В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News настоятель екуменічної спільноти Тезе брат Алоїз ділиться отриманим від Святішого Отця заохоченням та думками про екуменічний діалог в Україні.

Приватною аудієнцією з Папою Франциском вранці, 15 березня 2023 року, у Ватикані завершилося чотириденне перебування в Римі організаторів екуменічного молитовного чування «Разом». Воно передуватиме відкриттю XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів у Ватикані, що відбуватиметься у жовтні 2023 року. Ідея цього екуменічного молитовного чування молоді на площі Святого Петра належить брату Алоїзу, настоятелю спільноти Тезе. На події, що відбудеться 30 вересня, будуть присутні Папа Франциск та представники різних християнських конфесій.

Спокій Папи є великим даром

Натхненник ідеї проведення чувань в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News назвав аудієнцію із Папою Франциском маленьким образом того, як спільнота Тезе хотіла би пережити 30 вересня на площі Святого Петра, коли християни з усіх Церков разом святкуватимуть єдність, що походить від Христа. Коментуючи заклик «Не бійся», який Папа Франциск висловив під час аудієнції, брат Алоїз сказав: «Навіть якщо Святий Дух іноді створює трохи безладу, то потім приходить гармонія. Синод – це не парламент, а гармонія, яка походить від Святого Духа. Дуже сміливо, що Папа розпочав цей шлях відкритості на Святого Духа. Ми в Тезе дуже вдячні за це».

У розмові про десятиліття понтифікату Папи Франциска брат Алоїз висловлює свою вдячність. «Папа щороку приймає мене, ми маємо момент спілкування. Мене дуже вражає його спокій. Це великий дар. Є так багато труднощів й тягарів, які він несе, але в ньому є цей спокій. Папа Франциск є потужним прикладом для мене особисто, але думаю, також і для всіх християн», – поділився настоятель спільноти Тезе.

Єдність, якої ми прагнемо

Відповідаючи на запитання про роль екуменізму в Україні в часі війни, брат Алоїз наголосив, що ми живемо в дуже складний час, а екуменізм не є методом подолання всіх наявних труднощів. Але, попри це, за його словами, ми повинні серйозно ставитися до слів Христа, щоб «усі були одно».

«Враховуючи напруження у Православній Церкві це нелегко зараз. Ми повинні бути терпеливими і намагатися бачити сопричастя настільки, наскільки це сьогодні можливо», – каже настоятель.

Під час минулого Різдва брат Алоїз здійснив візит до України, відвідуючи різні церковні спільноти. Він зазначив, що екуменізм під час воєнного конфлікту вимагає незгасної терпеливості: «Неможливо прийняти поділ, який породжує війна. До того, як почалася війна, ми думали, що можна створити єдність Церков, але це не так просто. Тож, ми повинні йти назустріч усім. Завдяки візитам і спільним молитвам переживати цю єдність, якої ми прагнемо».

Схожі новини:

Поширити новину: